هیات بازرسی انتخابات در کردستان آماده دریافت گزارش‌های مردمی است

سنندج - ایرنا - رییس هیات بازرسی انتخابات کردستان گفت: این هیات مستقر در استانداری بوده و آماده دریافت اخبار، گزارش‌ها و شکایات مردمی در خصوص سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا است.

به گزارش ایرنا، شهرام ملکی روز پنجشنبه در دومین جلسه هیات بازرسی انتخابات استان کردستان اظهار داشت: در این راستا شهروندان کردستانی می‌توانند هر گونه اخبار، اطلاعات، پیشنهادات، شکایات و انتقادات خود را در خصوص انتخابات از طریق شماره تلفن ۳۳۱۶۳۸۴۲ دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کردستان و یا از طریق ارسال ایمیل و سایر راه‌های ارتباطی سامانه رسیدگی به شکایات استانداری به دبیرخانه هیات بازرسی انتخابات کردستان ارسال کنند.

وی با بیان اینکه پس از تعیین بازرسان، هیات بازرسی انتخابات با تمام توان نظارت دقیقی بر نحوه صحیح برگزاری انتخابات در کردستان انجام می‌دهد، افزود: براساس ماده ۳۱ و ۶۹ دستورالعمل ابلاغی انتخابات وزارت کشور برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و نیز ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، هیات بازرسی انتخابات استان با معرفی اعضا از سوی استاندار و صدور احکام از سوی بازرسی مرکزی وزارت کشور از اسفندماه پارسال تشکیل شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رییس هیات بازرسی انتخابات کردستان گفت: هیات‌های بازرسی شهرستان‌های تابعه موظفند که براساس شرح وظایف و برنامه زمان بندی اجرایی انتخابات به ازای هر شعبه اخذ رای یک بازرس و به ازای هر ۱۵ شعبه یک سربازرس را تعیین کنند.

ملکی ادامه داد: در این دوره از انتخابات بر اساس تدابیر به عمل آمده و با هماهنگی با هیات مرکزی بازرسی وزارت کشور بازرسان ویژه‌ای به ازای هر ۱۴۰ صندوق اخذ رای، پیش بینی شده که این امر نیز در استان همانند سایر نقاط کشور در دستور کار قرار دارد.

وی ضمن ابراز امیدواری از برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری و باشکوه مردم در استان، اضافه کرد: هیات‌های بازرسی از زمان ثبت نام و فعالیت انتخاباتی کاندیداها و همچنین در جریان برگزاری انتخابات وظایف قانونی خود را در ارتباط با روند صحیح بازرسی انتخابات در دستور کار خود قرار دهند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha