توسعه شمشیربازی در استان ها به رفع موانع بستگی دارد

یزد- ایرنا- سرمربی تیم‌ملی شمشیربازی جوانان و امید کشور گفت: هم‌اکنون بیشتر وسایل مورد نیاز این رشته در ایران وارداتی است و برای توسعه آن باید با رفع موانع کمرگی نسبت به ترخیص به موقع تجهیزات مورد نیاز ورزشکاران اقدام شود.

حمیدرضا شیر، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر در رفع موانع گمرکی برای واردات به موقع و توزیع مناسب وسایل رشته شمشیربازی اقدام شود، تحول و گسترش خوبی در کشور رخ می دهد.

وی ادامه داد: توسعه این رشته در میان سایر رشته‌های ورزشی به نحوی است که بیشتر وسایل مورد نیاز برای تمرین و مسابقات باید از خارج وارد شود و هماهنگی و سرعت بخشیدن در ترخیص آنها هم ضروری است.

این فعال ورزشی اظهارکرد: باید در داخل کشور از مسوولان شرکت‌هایی که مایل به تولید وسایل شمشیربازی هستند تسهیلات و حمایت مادی و معنوی و پشتیبانی لازم از سوی مسوولان امر در سطح کشور صورت گیرد.

شیر یادآور شد: اگر امکانات مناسب این رشته چه داخلی و خارجی به موقع و مناسب در کشور و توسط هیات‌ها بین ورزشکاران و باشگاه‌های ورزشی توزیع شود شاهد تحولی بزرگ و اثربخش در جامعه هدف خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نامگذاری‌ها و تعیین شعار سال بسیار لازم و همراه با آینده‌نگری و حکمت است، از مسوولان ورزشی و فرهنگی تقاضا کرد، برای تحقق کامل آن به خصوص در عرصه ورزش ،خصوصا در این رشته عنایت ویژه داشته باشند.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری فرمودند و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

همچنین از حدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

۵۰۰ شمشیرباز در یزد فعالیت دارند و ۲۰ نفر هم عضو تیم‌های ملی هستند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴۸ هیأت ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha