شوراهای اسلامی توسعه شهرها و روستاها را سرعت می‌بخشد

شهرکرد- ایرنا-  استاندار چهارمحال و بختیاری در پیامی با تبریک فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها گفت: اگر شوراهای اسلامی شهر و روستا جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کنند توسعه شهرها و روستاها سرعت می‌گیرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در این پیام تاکید کرده است: نه تنها در قانون اساسی جمهوری اسلامی مشورت و شورا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است بلکه امروزه با توجه به افزایش جمعیت و دشوارهای مدیریتی، موضوع شوراها از اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

در ادامه این پیام تصریح شده است: اگر شوراهای اسلامی شهر و روستا جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کنند توسعه شهرها و روستاها سرعت گرفته و در این میان بدون وجود شوراهای اسلامی امورات شهری و روستایی به درستی پیش نمی‌رود.

در پیام استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به در پیش بودن انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا،تصریح شده است: اهمیت مشارکت مردم در این انتخابات بیش از گذشته احساس می‌شود، مردم باید با مشارکت حداکثری در سبد رای خود افراد توانمند و متخصص را جای دهند، زیرا این مهم در تصمیم‌گیری‌های شهری و روستایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این پیام در ادامه می‌افزاید: نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتدای شکل‌گیری گفت‌وگو و مشورت را مبنای اصلی کار خود قرار داد و مقام معظم رهبری نیز همواره در تصمیم‌گیری‌ها بهره‌مندی از خِرد جمعی را به عنوان یک اصل مهم توصیه می‌کنند.

در بخش دیگری از پیام اقبال عباسی آمده است: شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایام شیوع ویروس کرونا نیز توانستند اقدامات ارزشمندی را در مجموعه مدیریت شهری و روستایی انجام دهند و مسوولان و متولیان بهداشت و درمان را در شهرها و روستاها یاری کنند.

در پایان این پیام خاطرنشان شده است: اینجانب فرارسیدن نهم اردیبهشت روز شوراها را خدمت برادران و خواهرانی که در جایگاه شورا در شهرها و روستاهای استان چهارمحال و بختیاری در حال خدمت‌ هستند، تبریک عرض نموده و امیدوارم در سایه توجهات حضرت باری تعالی موفق و موید باشند.

به گزارش ایرنا، نخستین دوره انتخابات سراسری شوراهای اسلامی کشور در هفتم اسفند سال ۱۳۷۷ برگزار شد و شوراهای اسلامی شهر و روستا در نهایت ۹ اردیبهشت‌ماه ۷۸ فعالیت خود را آغاز کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha