نخستین پیشخوان کتابخانه‌ای خراسان‌ رضوی افتتاح شد

مشهد- ایرنا- نخستین پیشخوان کتابخانه‌ای خراسان‌رضوی روز پنجشنبه طی مراسمی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره کتابخانه های عمومی مشهد در این مراسم گفت: افتتاح این پیشخوان در منطقه ۱۲ مشهد برای ارایه خدمات کتابخانه ای از جمله امانت کتاب و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی گامی بسیار موثر و بزرگ در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

محمدرضا بدیع‌زادگان افزود: وجود پیشخوان کتابخانه ای می‌تواند نقش بسیار مهم و مفید در آینده کودکان محلات داشته باشد.

وی ادامه داد: در نیمه اول سال جاری پنج پیشخوان کتابخانه‌ای دیگر در حاشیه شهر مشهد و مناطقی که امکان احداث کتابخانه عمومی ثابت وجود ندارد، افتتاح خواهد شد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی مشهد گفت: همچنین ابتدای تابستان امسال چهار کتابخانه سیار برای پوشش ۴۰ روستای دورافتاده و ۱۵ کتابخانه عمومی ثابت در مناطق مختلف شهر مشهد افتتاح می‌شود.

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: در فرآیند شهرسازی و توسعه شهر، ابتدا زیرساختها و زیربناها شکل می گیرند، کتابخانه های عمومی جزو زیرساختهای فرهنگی مهم شهری هستند که ایجاد آنها در روند طولانی مدت توسعه شهری قرار گرفته است.

محمد هادی مهدی‌نیا افزود: افتتاح پیشخوان کتابخانه ای، ابتکار جالب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برای جلوگیری از این روند طولانی در کوتاهترین زمان ممکن است.

وی ادامه داد: تعامل بین دستگاه های اجرایی فرهنگی شهر می تواند اتفاقات خوب دیگری را نیز رقم بزند، امیدوارم با ادامه این همکاریها خلاء کمبود کتابخانه های عمومی و پایگاه های فرهنگی در شهر پر شود. 

تفاوت کتابخانه با پیشخوان در فضای در نظر گرفته شده برای مطالعه و نیز بخش های متعددی است که به منظور خدمت رسانی به گروه های مختلف سنی از جمله کودک، نوجوان و بزرگسال وجود دارد. پیشخوان‌ها به منظور تسهیل دسترسی مخاطبین برای امانت و بازگشت کتاب راه اندازی شده اند.

پیشخوان کتابخانه‌ای "نور امید" شعبه کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مساحت ۵۰ مترمربع، گنجایش بالغ بر پنج هزار نسخه کتاب دارد که در دو نوبت پس از وضعیت قرمز کرونایی و بازگشایی مجدد کتابخانه ها به علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی ارایه خدمات خواهد نمود.

علاقه‌مندان می توانند از طریق آدرس SAMANPL.IR نسبت به عضویت در این پیشخوان اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =