فرماندار: صلاحیت ۱۷۵ داوطلب شورای شهر کرمانشاه تایید شد

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار کرمانشاه از تایید صلاحیت ۱۷۵ داوطلب ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه در هیات های اجرایی و نظارت خبر داد.

«فضل‌الله رنجبر» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۲۴۰ نفر برای این دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه ثبت کردند که پس از بررسی های انجام شده صلاحیت ۶۵ نفر آنان احراز نشد.

وی خاطرنشان کرد: در شهرهای تابعه کرمانشاه یعنی کوزران، هلشی، ماهیدشت و بیلوار نیز ۷۲ نفر ثبت نام کرده بودند که صلاحیت ۶۸ نفر آن ها مورد تایید قرار گرفت اما چهار نفر صلاحیتشان احراز نشد.

رنجبر همچنین با اشاره به ثبت نام ۳۱۲ نفر در حوزه شهرستان کرمانشاه برای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر، افزود: با عدم احراز صلاحیت ۶۹ نفر و انصراف قطعی ۲۶ تن، تا این لحظه تعداد کاندیداها به ۲۱۷ تن می رسد.

فرماندار کرمانشاه یادآوری کرد: طبق برنامه زمانبندی، آن دسته از داوطلبانی که صلاحیت آن ها مورد احراز قرار نگرفته است از امروز نهم تا دوازدهم اردیبهشت فرصت شکایت دارند.

وی افزود: پس از پایان مهلت چهار روزه، کار رسیدگی به شکایات این افراد به مدت ۱۰ روز آغاز و در نهایت ۲۴ اردیبهشت نتیجه قطعی تایید یا رد صلاحیت آنها توسط هیات نظارت استان به فرمانداری و از این طریق به داوطلبان اعلام می شود.

ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =