۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84312652
۲ نفر

برچسب‌ها

۶ بطانه سنجاب در طبیعت مریوان رهاسازی شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت از محیط زیست مریوان گفت: ۶ بطانه سنجاب و سه قطعه کبک که از شکارچیان متخلف کشف و ضبط شده بود، در دامان طبیعت این شهرستان رهاسازی شد.

ابراهیم همت بلند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۶ بطانه سنجاب و سه قطعه کبک توسط ماموران یگان حفاظت از محیط زیست از ۲ شکارچی متخلف کشف و ضبط و به اداره محیط زیست منتقل و پرونده تخلف این شکارچیان به مراجع قضایی ارسال شد.

وی افزود: این تعداد کبک و سنجاب مدتی توسط یکی از همیاران محیط زیست پرورش و نگهداری شدند و با هماهنگی دادستان شهرستان در یکی از زیستگاه‌های امن شهرستان رهاسازی و به دامان طبیعت برگشتند.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان مریوان اضافه کرد: سنجاب یکی از  پستانداران مفید برای ادامه حیات جنگل های بلوط و کبک نیز در اکوسیستم یکی از عوامل کنترل آفات و امراض است که این حیوانات توسط شکارچیان متخلف زنده گیری و یا کشته می‌شوند.

سنجاب ایرانی بومی مناطق جنگلی غرب کشور است و در جنگل های بلوط زاگرس از سردشت آذربایجان غربی، کردستان تا مناطق چهارمحال بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس دیده می‌شود.

کبک نیز یکی از پرندگان زیبای خشکی، با اندازه متوسط، طول بدن ۳۲ تا ۳۴ سانتی متر و گستردگی بال ها ۴۷ تا ۵۲ سانتی متر است و بیشتر در مناطق کوهستانی یافت می‌شود.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha