۹ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۰
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 84312607
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۵ مرکز خرید گندم در هرمزگان فعال است

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: ۱۵ مرکز برای خرید محصول برداشتی گندم کشاورزان در شهرستان های حاجی آباد، میناب، رودان، بندرعباس و پارسیان فعال است.

ایرج حیدری روز پنجشنبه در نشست ستاد خرید گندم استان افزود: در سال زراعی(۱۴۰۰- ۱۳۹۹) با رفع موانع پیش روی گندمکاران بویژه در زمینه تامین بذر مرغوب سطح زیرکشت این محصول در هرمزگان از ۱۱ هزار هکتار به بیش از ۱۲ هزار هکتار رسید که در افزایش سطح برداشت نیز تاثیرگذار خواهد بود.
وی بیان داشت: از ابتدای فصل برداشت گندم تاکنون بیش از ۱۲ هزار تن محصول استراتژیک از مزارع هرمزگان برداشت شد که پیش بینی می‌شود تا پایان فصل به بیش از ۴۶ هزار تن برسد.
معاون استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت برنامه ریزی در کشت محصولات استراتژیک گندم و کلزا تصریح کرد:
تمامی تصمیم‌ها در بخش محصولات استراتژیک گندم و کلزا برای حمایت از کشاورزان در سطح استانی و ملی قبل از فصل برداشت اتخاذ شود تا کشاورزان با کمترین دغدغه اقدام به کشت کنند.
حیدری ادامه داد: باتوجه به اهمیت محصولات استراتژیک گندم و کلزا در تامین امنیت غذایی، شناسایی مناطق مستعد کشت این محصولات در هرمزگان بویژه در شرق به صورت ویژه در دستورکار قرار گیرد تا با بهره‌گیری از منابع آبی ذخیره شده در سدها کشت این محصولات به شکل چشمگیری افزایش پیدا کند. 
وی تصریح کرد: فرمانداران با بسیج امکانات و بهره‌گیری از ظرفیت بخشداران، دهیاران و نیروی انتظامی بر روند برداشت محصول استراتژیک گندم به صورت ویژه نظارت و کنترل کنند.
حیدری افزود: با توجه به اهمیت محصول استراتژیک گندم برای هرمزگان با تشدید نظارت‌ها از هرگونه خروج غیرقانونی و قاچاق گندم تولیدی استان به صورت جدی جلوگیری کنند.
وی اظهار داشت: تمامی محصولات برداشتی به صورت سالم و باکیفیت مناسب به مراکز خرید شرکت غله و تعاون روستایی تحویل داده شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران به صورت ویژه از سوی دستگاه های اجرایی متولی پیگیری شود.
وی گفت: شهرستان هایی که در برداشت محصول گندم با افزایش سطح برداشت همراه باشند، سهمیه آرد آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.
حیدری افزود: خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک گندم و کلزا برای کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است و ضروری بوده با رفع موانع زمینه افزایش کشت این محصولات در هرمزگان افزایش پیدا کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: این استان ظرفیت‌های زیادی برای کشاورزی دارد و ضروری است در کنار کشت محصولات جالیزی، کشت غلات نیز مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یک سیاست مهم جهاد کشاورزی در سال ۱۴۰۰ دنبال شود.
وی در پایان این نشست ادامه داد: جهادکشاورزی برنامه مدونی در این رابطه داشته باشد تا رکورد سطح زیرکشت و برداشت این محصولات (گندم و کلزا) در استان شکسته شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha