۵۵ میلیارد ریال اعتبار به مجتمع‌های گلخانه‌ای خوسف تخصیص یافت

بیرجند - ایرنا - فرماندار خوسف گفت: ۵۵ میلیارد ریال اعتبار از محل شهرک‌های کشاورزی به مجتمع‌های گلخانه‌ای تازه ساخت شهرستان تخصیص پیدا کرده است و امیدواریم تا پایان امسال فاز اول مجتمع گلخانه‌ای شهر ماژان به بهره‌برداری برسد.

محمدعلی آخوندی روز چهارشنبه در نشست ستاد گلخانه‌های شهرستان خوسف افزود: فاز اول مجتمع گلخانه‌ای ماژان در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در دست احداث است.

وی گفت: مجتمع گلخانه‌ای محمدیه به عنوان یک الگوی موفق ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای در کشور معرفی شده و فاز دوم این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در دست اجرا است.

فرماندار خوسف اظهار داشت: این شهرستان در بخش کشاورزی دارای ظرفیت‌های بالقوه است که با ایجاد شهرک‌های جدید گلخانه‌ای می‌توان این ظرفیت‌ها را بالفعل کرد.

وی گفت: خوسف در جذب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در استان خراسان جنوبی پیشرو است و در اجرای طرح نهضت گلخانه‌ای نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و میزان پیشرفت پروژه‌های گلخانه‌ای بیشتر از سایر شهرستان‌ها است.

آخوندی افزود: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان "تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است از همه ظرفیت‌های موجود برای حمایت از تولید، پشتیبانی از واحدهای موجود و رفع موانع تولید استفاده خواهیم کرد.

وی بیان کرد: برای ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای تسهیلات با ۱۵ درصد سود موجود است و جذب تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی در دست پیگیری است که امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

وی گفت: خوسف در اجرای طرح نهضت گلخانه‌ای یکی از شهرستان‌های موفق است و به زودی طرح‌های خوبی در این زمینه به مرحله اجرا درخواهد آمد.

فرماندار خوسف با اشاره به فعالیت‌های تحقیقاتی در مرکز تحقیقات کشاورزی و مجتمع گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در خوسف افزود: اقدامات زیادی در زمینه تحقیقات کشاورزی انجام شده که لازم است در اجرای این تحقیقات و استفاده عملی کشاورزان از آنها اقدامات بیشتری صورت گیرد.

مدیر شعبه شهرک‌های کشاورزی خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: بیش از ۴۰ درصد اعتبارات تخصیصی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان تخصبص داده شده و از این اعتبارات دو فاز گلخانه‌ای در شهرستان خوسف تثبیت شده است.

مهدی سورگی ادامه داد: مطالعات اجرای ۱۳۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای در شهرستان خوسف به اتمام رسیده و ۸۵ هکتار وارد فاز عملیاتی شده است.

وی گفت: عملیات اجرایی فاز اول مجتمع گلخانه‌ای شهر ماژان در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار شامل اجرای شبکه داخلی گاز، حفر چاه و ایجاد معبر و جدول‌گذاری شروع شد و فاز دوم نیز در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار استعلامات آن تکمیل و پرونده برای کمیسیون ماده ۲ ارسال شده است.

سورگی از ورود سرمایه‌گذاران داخلی برای احداث گلخانه‌ها در خراسان جنوبی و شهرستان خوسف خبر داد و افزود: اقدامات مربوط به فاز دوم مجتمع گلخانه‌ای محمدیه انجام شده است و امیدواریم سند این مجتمع که مورد مطالبه سرمایه‌گذاران بوده در نیمه اول سال جاری صادر شود.

مرکز شهرستان خوسف در فاصله ۳۶ کیلومتری بیرجند است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =