برنامه های فرهنگی باید متناسب با ذائقه نسل جوان باشد

ساری – ایرنا – مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران با بیان اینکه مراسم های فرهنگی باید متناسب با ذائقه نسل جوان باشد، گفت: برنامه ریزی مورد ذائقه جوانان و اجتناب از کارهای فرهنگی سطحی، می تواند به جذب آنان کمک کند.

به گزارش ایرنا، عباس زارع روز چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی مجتمع فرهنگی مسجد سیدعابدین شهرستان قائمشهر افزود: شاید امروزه وضعیت استقبال جوانان در حوزه های فرهنگ، هنر و رسانه به دلیل اتفاقاتی که در حوزه فضای مجازی و تهدیدهایی که وجود دارد مناسب نباشد، اما با ساخت مجتمع های فرهنگی می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی ساخت مجتمع های فرهنگی را زمینه جذب نسل جوان دانست و گفت: امروز باید از نسل جوان بخواهیم تا در کنار فعالیت ها و تولیداتی که انجام می شود، حضور قوی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران با بیان اینکه امروزه باید با برنامه های نو و جدید پیش برویم، افزود: شاید در دو دهه گذشته در مراکز فرهنگی مشکل نیروی انسانی نداشته ایم و تنها نیاز به تولید محتوا بود اما هم اکنون با توجه به شرایط ایجاد شده جوانان از این حوزه ها کمی فاصله گرفته اند.

زارع با اشاره به اینکه فاصله گرفتن جوانان از حوزه های فرهنگی شاید به بدسلیقگی مدیران بازگردد که نتوانسته اند فضا را برای جوانان مهیا کنند، گفت: برای جذب جوانان باید در کنار برنامه های دینی و مذهبی به برنامه هایی روی بیاوریم که متناسب با ذائقه و سلیقه نسل جوان باشد.

وی در پایان با اعلام اینکه عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی سید عابدین امروز آغاز شده است، گفت که برای ساخت این مجموعه اداره کل ارشاد در حد بضاعت کمک خواهد کرد اما باید از ظرفیت ها و کمک های مردمی هم برای ساخت این مجموعه کمک بگیریم.

عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی، هنری، ورزشی و قرآنی با حضور مسئولین به زمین زده شد.

این ساختمان در ۵ طبقه و با برآورد هزینه ۱۵ میلیارد تومان و پیش بینی ۲ ساله ساخته خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =