تخصیص واکسن کرونا برای کارکنان اورژانس بیمارستان‌های خصوصی خوزستان

اهواز - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از تخصیص سهمیه واکسن کرونا برای کارکنان اورژانس بیمارستان‌های خصوصی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دکتر فرهاد ابول نژادیان اطهار داشت: با توجه به مواجهه کارکنان اورژانس بیمارستان های خصوصی با بیماران احتمالی مبتلا به کرونا، مقرر شد در هفته پیش رو، لیست اسامی کارکنان اورژانس بیمارستان های خصوصی از طریق معاونت درمان دانشگاه در اختیار مرکز بهداشت استان قرار داده شود تا در اسرع وقت نسبت به تخصیص و تزریق واکسن این افراد اقدام لازم به عمل آید.

به گفته وی در مرحله جدید که طی روزهای آینده آغاز می‌شود تمام کارکنان شاغل در آزمایشگاه، رادیولوژی، مطب های پزشکی، دندانپزشکی، داروخانه، فیزیوتراپی و سایر دفاتر پزشکی و پیراپزشکی مجوزدار در اولویت واکسن قرار گرفته اند.

ابول نژادیان اعلام کرده است:  واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در حال انجام است و متقاضیان می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی به نزدیک ترین مرکز بهداشت محل سکونت خود مراجعه کنند؛ سالمندان بالای ۸۰ سال خوزستانی تا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی اقدام به تزریق واکسن نمایند.

وی بیان کرد:  گام نخست واکسیناسیون بیماران خاص شامل بیماران دیالیزی، تالاسمی ،هموفیلی و ام اس از ابتدای هفته جاری در اهواز و سایر شهرستان های خوزستان آغاز شد و مهلت واکسیناسیون بیماران خاص در اهواز و سایر شهرستان‌های تابعه این دانشگاه تا روز پنجشنبه نهم اردیبهشت تمدید شد.

 بر اساس رنگبندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha