ضریب گازرسانی به روستاهای لرستان پنج برابر افزایش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: ۳۷۵ روستای استان تا قبل از فعالیت دولت تدبیر و امید از امکان گاز بهره‌مند بوده‌اند که این عدد اکنون با رشد پنج برابری به یکهزار و ۸۸۱ روستا رسیده است.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ویدئوکنفرانسی روز شوراها به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری افزود: گزارش ارائه شده این جلسه در زمینه خدمت رسانی به روستاهای کشور در دولت تدبیر و امید بسیار امیدوار کننده و قابل قبول بود.

خادمی اظهار داشت: جمعیت روستایی لرستان بالاتر از میانگین کشوری می باشد و در دوره هشت ساله دولت تدبیر و امید اقدامات ارزشمندی در روستاهای این استان انجام گرفته است. 

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، یکهزار و ۲۶۰ روستای استان از اینترنت بهره مند شده اند در حالی که پیش از آن هیچ روستایی در این استان اینترنت نداشت.

خادمی اجرای طرح های هادی روستایی را از اقدامات ارزشمند دولت برشمرد و تصریح کرد: طرح های هادی لرستان از ۳۲۲ روستا قبل از دولت تدبیرو امید اکنون به ۸۱۱ روستا رسیده است.

وی همچنین افزایش سه برابری تعداد کتابخانه های عمومی روستایی استان از چهار به ۱۳ باب را یک اقدام مهم دانست و ادامه داد: ۱۳ مدرسه شبانه روزی روستایی لرستان نیز اکنون به ۹۱ باب افزایش یافته و اقدام دولت در رشد هفت برابری این مدارس قابل دفاع است.

استاندار لرستان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در زمینه ارائه خدمات به روستاها گفت: روستاها در ابتدا از امکانات مناسبی بهره مند نبوده‌اند اما با وجود این اقدامات، همچنان کمبودهای بسیاری وجود دارد که باید با کار فراوان حق قانونی روستاییان در دسترسی به خدمات ادا شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha