۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۴۷
کد خبرنگار: 3196
کد خبر: 84312495
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: رعایت الگوی کشت در کشاورزی خرم‌آباد ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم‌آباد گفت: خشکسالی سال زراعی جاری در شهرستان کم سابقه است بنابراین رعایت الگوی کشت در این شرایط ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا جعفر طولابی روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران بر لزوم آموزش الگوی مطلوب کشت به کشاورزان در شرایط کم آبی تاکید کرد و افزود: اطلاع رسانی دقیق و جلوگیری از کشت محصولات آب دوست توسط کشاورزان در مناطق با تنش آبی زیاد باید با فوریت در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به بروز خشکسالی و وابستگی بالای معیشت مردم شهرستان به کشاورزی و زیربخش های آن گفت: وظیفه سازمان های متولی در این شرایط، استفاده از تمامی ظرفیت ها، تجهیزات و انجام تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات است.

وی ادامه داد: خشکسالی آثار مخرب و زیانباری در همه حوزه های امنیتی، اجتماعی و اقتصادی جامعه، معیشت و امنیت غذایی مردم دارد که از مدیران سازمان های متولی درخواست می شود مطالعات دقیق و تخصصی برای ارایه راه حل هایی در این راستا انجام دهند.

فرماندار خرم آباد در ادامه خشکسالی و کم آبی را از جمله دلایل افزایش آتش سوزی در مناطق جنگلی برشمرد و افزود: سازمان و نهادهای ذیربط باید برای جلوگیری از آتش سوزی و اطفا حریق آمادگی داشته باشند.

طولابی با اشاره به شرایط کم آبی منطقه و امکان هجوم دلالان برای خرید و خارج کردن محصولات کشاورزی از استان نیز تصریح کرد: خروج محموله های گندم و غلات از شهرستان ممنوع است و از نیروی انتظامی درخواست می شود با خروج بدون مجوز خودروهای حامل غلات برخورد کند.

وی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان، اصلاح الگوی مصرف در ادارات رعایت شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha