استاندار یزد: مطالبات جامعه کارگری به صورت جدی پیگیری شود

یزد - ایرنا_ استاندار یزد با تاکید بر پیگیری جدی مطالبات جامعه کارگری استان گفت: مشکلات این قشر زحمتکش که در استان قابل رفع است باید حل شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد محمدعلی طالبی در نشست با تشکل های کارگری استان مطالبات جامعه کارگری را هم راستا با مطالبات مسوولان و منطبق بر مصلحت استان دانست و افزود: از جمله این مطالبات میتوان به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیگیری ساخت مسکن کارگری و حل دغدغه های کارگران در حوزه بیمه درمانی اشاره کرد.

وی با اشاره به مطالبات و موارد مطرح شده در این نشست تصریح کرد: مطالباتی که در بخش های مختلف استان قابل حل هستند جهت پیگیری جدی در سیکل اداری؛ مکتوب و در اختیار ما قرار گیرد و مواردی که در ابعاد ملی باید مورد پیگری قرار گیرند کما فی السابق دنبال و مکاتبات لازم انجام خواهد شد

استاندار یزد به تعامل و همراهی دو جانبه بین جامعه کارگری و مسئولین استان اشاره کرد و افزود: جامعه کارگری استان یزد، جامعه ای فرهیخته بوده و به واسطه همین فرهیختگی بر نیازهای جامعه و الزامات موجود در حوزه های مختلف تسلط داشته و تعامل خوبی با مسئولین استان دارند.

وی اظهار داشت: مسوولان نیز در بخش های مختلف هم نوایی و همراهی خوبی با جامعه کارگری دارند.

استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد اولین استان کشور بود که در حوزه مسکن ملی کارگران ورود و طرح موضوع کرد، افزود: این امر توسط اتاق تعاون استان پیگیری می شود که باید روند تنظیم لیست و پایش اسامی تسریع شود.

وی با اشاره به بهره برداری از نخستین پروژه طرح اقدام ملی مسکن کشور در استان یزد، تصریح کرد: امیدواریم همانگونه که در اجرای پروژه های مسکن خانواده های شهدا و ایثارگران و نیز مسکن فرهنگیان از استان های پیشتاز کشور هستیم، بتوانیم اقدامات خوب و ویژه ای را در حوزه مسکن کارگری انجام دهیم.

طالبی با اشاره به اینکه بسیار خوشحالم که جامعه کارگری استان از عملکرد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی رضایت دارند گفت: فضای تعاملی و همراهی خوبی بین تشکل ها و جامعه کارگری استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و این فضا باید بین همه دستگاه های متولی مسائل کارگری وجود داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha