۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۰
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 84312442
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۷۲ درصد از داوطلبان شورای شهر دماوند تایید شدند

تهران – ایرنا - رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان دماوند از تائید صلاحیت ۷۲ درصد از داوطلبان شورای شهر این شهرستان خبر داد و گفت: ۶۹ نفر یعنی ۲۷ درصد از داوطلبان شورای شهر رد صلاحیت شدند.

حسین رحیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: روند بررسی صلاحیت کاندیداها در شهرستان دماوند ششم اردیبهشت‌ماه به پایان رسید و هیات نظارت براساس استعلامات مراجع قانونی و ذیصلاح، مدارک و مستندات متقن که به دست رسید، اقدام به بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر در این شهرستان کرده است.

وی با بیان اینکه در این بررسی‌ها ۷۲ درصد از داوطلبان مورد تایید قرار گرفته و ۲۷ درصد رد صلاحیت شده و یک درصد نیز انصراف دادند، افزود: در مجموع از ۱۷۲ داوطلبی که در این دوره از انتخابات شوراهای شهر در شهرهای رودهن، دماوند، کیلان، آبسرد و آبعلی ثبت نام کرده‌اند، ۳۵نفر در هیات‌ اجرایی و ۳۴ نفر در هیات نظارت رد صلاحیت شدند که مجموعا ۶۹ نفر می‌شوند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان دماوند با بیان اینکه از مجموع ۱۷۲ داوطلب ۹ نفر انصراف دادند، خاطرنشان کرد: در هیات اجرایی ۳۵ نفر رد شده و ۱۲۷ نفر تایید صلاحیت شدند و در مرحله قبل از هیات نظارت یک نفر دیگر انصراف داد و همچنین در هیات نظارت ۳۴ نفر رد صلاحیت شده و در مجموع ۹۲ نفر تایید صلاحیت شدند.

این مقام مسئول بیان داشت: آنچه که در هیات نظارت شهرستان دماوند بررسی شد براساس استعلامات مراجع قانونی و ذیصلاح بوده و حتی الامکان از همین طریق بررسی ها صورت گرفت و از گزارشات مردمی کمتر استفاده شد.

رحیمی به تفکیک جزئیات آمار تایید و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در شهرستان دماوند اشاره کرد و گفت: شهر دماوند ۵۱ نفر ثبت نام کردند که چهار نفر انصرافی بودند و ۱۰ نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت و ۳۶ نفر تایید شدند، از این تعداد در هیات نظارت ۱۱ نفر رد صلاحیت و ۲۵ نفر تایید شدند.

وی ادامه داد: در شهر رودهن ۴۴ نفر ثبت نام کردند که ۱۲ نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت شده و ۲ نفر در مرحله اجرایی انصراف دادند؛ یک نفر نیز قبل از اعلام نظر هیات نظارت انصراف داد، بنابراین ۲۶ نفر تایید شدند؛ در شهر رودهن هیات نظارت تنها ۳ نفر را رد صلاحیت کرده و ۱۲ نفر دیگر مربوط به هیات اجرایی است.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان دماوند به شهر کیلان اشاره کرد و افزود: ۳۸ نفر ثبت نام کردند که یک نفر در مرحله اجرایی انصراف داد، ۲۹ نفر توسط هیات اجرایی تایید و ۸ نفر رد صلاحیت شدند، لذا در هیات نظارت ۹ نفر رد صلاحیت و ۲۰ نفر تایید شدند.

این مقام مسئول بیان داشت: شهر آبسرد تعداد کل داوطلبان ثبت نام شده ۲۶ نفر بوده که ۲ نفر انصراف دادند، در هیات اجرایی ۲ نفر رد صلاحیت و ۲۲ نفر تایید شدند، اما در هیات نظارت ۹ نفر رد صلاحیت و ۱۳ نفر تایید شدند.

وی گفت: در شهر آبعلی نیز ۱۳ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد در هیات اجرایی ۳ نفر رد صلاحیت و ۱۰ نفر تایید شدند، در هیات نظارت نیز ۲ نفر رد و ۸ نفر تایید شدند.

رحیمی تصریح کرد: داوطلبانی که در این مرحله رد شده اند به صورت کتبی به آنها اعلام شده است و چهار روز از تاریخ ۹ تا ۱۲ اردیبهشت فرصت دارند به هیات نظارت استان تهران به آدرسی که توسط فرمانداری‌ها ابلاغ شده مراتب اعتراض خود را بیان کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =