تاکید سفیر ایتالیا بر توسعه روابط ورزشی و امور جوانان با ایران

تهران- ایرنا- سفیر ایتالیا در تهران در دیدار با وزیر ورزش با تاکید بر پیگیری و حمایت از همکاری‌های مشترک ورزشی میان دو کشور گفت: هر چند شیوع کرونا محدودیت‌هایی را بوجود آورده اما در همین شرایط نیز می توان برای تعامل بیشتر، برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش ایرنا، جوزپه پرونه عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در وزارت ورزش و جوانان با مسعود سلطانی‌فر دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با ابراز خرسندی از روابط ایران و ایتالیا که قدمتی یکصد و شصت ساله دارد، اظهار داشت: روابط دو کشور همواره خوب و مثبت بوده و حتی در شرایط سخت سال‌های گذشته نیز این روابط از بین نرفته و خوشبختانه امروز روابط بسیار گسترده‌ای بین دو کشور وجود دارد.

سفیر ایتالیا ورزش را عامل اتحاد مردم دو کشور ایران و ایتالیا عنوان کرد و توضیح داد: روابط دو کشور در عرصه ورزش بسیار خوب بوده و در سال‌های اخیر هم حضور مربیانی از کشور ایتالیا در ایران با استقبال زیادی مواجه شده است.

وی ادامه داد: روابط ورزشی دو کشور قابلیت گسترش بیشتری را دارد، هر چند در شرایط کنونی، شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌هایی را بوجود آورده اما در عین حال می‌توان در همین دوران، برای ارتباط عمیق‌تر ورزشی میان ایران و ایتالیا برنامه ریزی کرد.

جوزپه پرونه، با ابراز خرسندی از توسعه سازمان‌های مردم نهاد جوانان در ایران، ارتباط بین جوانان دو کشور و برگزاری برنامه‌های مشترک را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: آنچه مسلم است از پیشنهادات وزیر ورزش و جوانان در گسترش همکاری های ایران و ایتالیا در عرصه ورزش و امور جوانان استقبال و حمایت می‌کنیم و در این زمینه پیگیری های لازم را انجام خواهم داد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =