زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند برنامه فرهنگی است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیازمند تدوین یک برنامه فرهنگی کارشناسی شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و تمامی دستگاه‌های مرتبط است.

 به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی روز چهارشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اظهار داشت: باید فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگه داشت چراکه این مهم راه رسیدن به قله‌های متعالی است و باید تقویت شود.

وی عنوان کرد: انتظار می رود تمامی مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اجرایی و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که بتواند نیازهای خانواده‌ شهدا را برطرف کند زیرا نیاز و مشکل برخی از این خانواده ها بسیار است.

وی با اشاره به اهمیت اشتغال و مسکن خانواده شاهد و ایثارگر استان بیان کرد: تامین اشتغال فرزندان و مسکن خانواده‌های شاهد و ایثارگر باید زمانبندی شود و دستگاه‌های مربوطه با برگزاری جلسات مستمر، اقدامات لازم را در بازه زمانی مشخص انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی در رابطه با برگزاری کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان نیز گفت: دستگاه‌های مربوطه باید با جدیت بیشتری برای این امر اقدام کنند و فعالیت کمیته های زیرمجموعه نیز تا قبل از برگزاری کنگره ساماندهی شود.

وی تصریح کرد: ساماندهی گلزار شهدا از دیگر اقدامات مهمی است که ادارت مرتبط با این امر باید به خوبی پای کار باشند.

لرستان ۶ هزار و ۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده است و کنگره سراسری این شهدا قرار است امسال یا سال آینده برگزار شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =