استاندار: کرمان آمادگی کامل برای مقابله با کرونای هندی را دارد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به مشاهده شدن ویروس کرونا هندی در کشورهای همجوار و مرزهای شرقی ایران گفت: این استان با وجود میزبانی از اتباع، آمادگی کامل در خصوص مقابله با کرونای هندی را دارد.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز چهارشنبه در جمع رسانه‌ها افزود: تدابیر در زمینه مقابله با ویروس کرونا  هندی اندیشیده و تصمیمات لازم برای مواجهه با این ویروس اتخاذ شده است.

وی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونای هندی اظهار داشت: متاسفانه این ویروس در کشورهای افغانستان و پاکستان مشاهده شده و استان سیستان و بلوچستان به‌ دلیل همجواری با کشورهای یاد شده، به‌عنوان کانون نخست بیماری در کشور است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان ادامه داد: در کنار جلسات مقابله با ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها، نشستی جداگانه امروز (چهارشنبه) با حضور تمامی مسئولان درجه یک استان برگزار شد.

وی گفت: تدابیر لازم در این خصوص در ۲ وجه آمادگی مراکز درمانی و افزایش تخت های بیمارستان‌های استان کرمان پیگیری می شود.

زینی‌وند عنوان کرد: همچنین مراکز بهداشتی و درمانی نیروی انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران آمادگی خود را اعلام کردند و با تامین تجهیزات اولیه تدابیر لازم اندیشیده شد.

وی با اشاره به تشدید کنترل ورودی به استان کرمان از سوی مرزها گفت: مقرر شد با همکاری نیروی انتظامی و سپاه پاسداران ورودی‌ها را کنترل و طرح مهار اتباع خارجی در استان کرمان اجرا می‌شود که این پروژه به‌صورت جدی پیگیری می شود.

وی افزود: بلافاصله از مسافران گذشته کشورهای هند و پاکستان آزمایش گرفته و مکانی برای قرنطینه آماده شد و موارد مثبت را در استان کرمان قرنطینه و از گردش این افراد در کشور جلوگیری می‌شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: اکنون ورود اتباع کشورهای مبتلا به کرونای هندی به استان کرمان به‌صورت کامل ممنوع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha