فرماندار: ۲۹ درصد داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامشهر رد صلاحیت شدند

تهران- ایرنا-.فرماندار شهرستان اسلامشهر با اعلام اینکه ۷۱ درصد داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر تایید صلاحیت شدند گفت: اعلام اسامی داوطلبان تایید یا رد صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی شهر در فضای مجازی و رسانه های شهرستان خلاف قانون و موازین اخلاقی است.

مسعود مرسلپور عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  با بیان اینکه ۳۰۳ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی ثبت نام کرده بودند، گفت: در ادامه ۱۱ نفر از داوطلبان از حضور در انتخابات انصراف دادند و از ۲۹۲ داوطلب باقی مانده نیز ۲۶ داوطلب توسط هیات اجرایی و ۵۸ داوطلب نیز توسط هیات نظارت رد صلاحیت شدند.

وی افزود: از صبح امروز ابلاغ نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی و نظارت آغاز شده است.

 مرسلپور اظهار داشت: با توجه به ضرورت حفظ حرمت افراد و اینکه روند رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت تا ۱۵ خردادماه ادامه دارد و ممکن است افرادی تایید صلاحیت شوند از فعالان رسانه ای درخواست داریم تا از انتشار اسامی تایید یا رد صلاحیت شدگان اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است صلاحیت افراد تایید صلاحیت شده در شهرستان نیز توسط هیات نظارت استان و یا هیات مرکزی نظارت رد شود گفت: پس از ابلاغ مراتب پایان بررسی صلاحیتها در هیات مرکزی نظارت به فرمانداری جهت صدور آگهی اسامی نامزدها در روز ۱۵ خردادماه، بلافاصله آگهی اسامی نامزدها منتشر شده و در اختیار مردم و رسانه ها قرار می گیرد.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه انتشار اسامی داوطلبان رد صلاحیت شده شهر چهاردانگه در فضای مجازی باعث بروز برخی حواشی شده افزود: علاوه بر کمیته حقوقی ستاد انتخابات شهرستان، داوطلبانی که اسامی آن در فضای مجازی منتشر شده نیز می توانند از طریق مراجع قضائی در این باره اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha