۱۰ هزار نفر در دوران تحریم ها جذب خطوط تولید لوازم خانگی کشور شدند

ساوه - ایرنا- رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانه های کشور گفت: با وجود تحریم های ظالمانه و خروج شرکت های برند در زمینه لوازم خانگی از ایران اما با اتکا به ظرفیت و توانمندی های داخلی، تولید این لوازم نه تنها توسعه یافت بلکه باعث اشتغال ۱۰ هزار نیروی کار نیز شد.

به گزارش ایرنا، سردار «علی حسین رعیتی فرد» روز چهارشنبه در مراسم تسهیل گری بسیج در رفع موانع تولید که با حضور جمعی از مسئولان در یکی از شرکت های تولید فنر شهر صنعتی کاوه برگزار شد، گفت: با کمک های بسیج، حمایت های دولت و پای کار آمدن تولیدکنندگان بخش خصوصی اکنون بیش از ۷۰ درصد از نیازهای کشور به لوازم خانگی در داخل تولید می شود.

وی اظهار کرد: بخش تولید در ۲ سال اخیر با وجود فشار تحریم ها، خوش درخشید و این مهم به خصوص در بازار لوازم خانگی به خوبی مشهود است و ثابت شد که با روحیه بسیجی و کار جهادی می توان از سد مشکلات و تحریم ها عبور کرد.

رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: دشمن با اهداف قبلی قصد اختلال در نظام اقتصادی و تولیدی ما را دارد و از این طریق می خواهد به معیشت مردم نیز لطمه بزند اما در برابر سدی محکم به نام تولیدکنندگان مصمم قرار گرفت.

وی بیان کرد: فرماندهان جنگ اقتصادی امروز تولیدکنندگان و صنعتگران و سربازان این عرصه کارگران تلاش‌گر هستند و بسیج در جبهه این جنگ تلاش می‌کند تا تهدیدات را به فرصت تبدیل کند.

رعیتی فرد گفت: امروز ۸۵۰ شهرک صنعتی با فعالیت افزون بر ۹۰ هزار واحد تولیدی در کشور علاوه بر تامین نیاز داخل، صادرات هم دارند و این دستاوردها با کمک نخبگان و شرکای اجتماعی که تسهیل گری در تولید را انجام دادند، میسر شد.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید کریمی، گفت: در این طرح به دنبال ایجاد انگیزه در تولید با بهره گیری از ظرفیت بسیج هستیم و با فعالیت هایی از قبیل تسهیل در تولید با احصا و شناسایی موانع پیش روی تولیدکنندگان،  تلاش می کنیم که موانع  تولید بدون واسطه توسط بسیج و دستگاههای اجرایی بررسی و برطرف شود که در این زمینه سال گذشته مشکلات  ۶۵۰ واحد تولیدی پیگیری و برطرف شد.

رعیتی فرد بیان کرد: امروز ۸۵۰ شهرک صنعتی با فعالیت افزون بر ۹۰ هزار واحد تولیدی در کشور علاوه بر تامین نیاز داخل نیاز ده ها کشور خارجی را نیز تامین می کنند و امروز به کمک نخبگان و شرکای اجتماعی، کار تسهیل گری در تولید انجام و به کمک بسیج از ایجاد خدشه در تولید جلوگیری شده است.

 افزود: طرح شهید کریمی به دنبال ایجاد انگیزه در تولید با بهره گیری از ظرفیت بسیج بوده و به دنبال تسهیل در تولید با احصای مشکلات و رصد موانع پیش روی تولیدکنندگان است. سعی می شود مشکلات تولید بدون واسطه توسط بسیج و دستگاههای اجرایی بررسی و برطرف شود که مشکلات  ۶۵۰ واحد تولیدی در سال گذشته توسط بسیج پیگیری و برطرف شد.

رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ارتقای مهارت کارگران و بهره وری و همراهی کارفرمایان و کارگران با تشکیل گروه های جهادی برای حل مشکلات را از دیگر برنامه های بسیج عنوان کرد.

 وی افزود: جامعه کارگری از وفادارترین افراد به انقلاب هستند و با وجود توطئه افکنی دشمنان در صحنه هستند و اجازه نمی دهند تولید با چالش مواجه شود.

سردار رعیتی فرد با اشاره به فشار مضاعفی که تحریم و کرونا به تولید وارد کرد، گفت: جامعه کارگری با رعایت پروتکل ها اجازه ندادند که روند تولید با اختلال مواجه شود و در واقع آنها سربازان عرصه صنعت و تولید کشور هستند.

  امام جمعه ساوه نیز گفت: امروز کارگران در حکم مجاهدان عرصه تولید عمل می کنند و رونق تولیدات داخل و بی نیاز کردن کشور از واردات می تواند بهترین زمینه تحقق شعار «مرگ بر امریکا باشد».

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» اظهار داشت: استکبار جهانی تمام تلاش خود از جمله فشارهای اقتصادی و ایجاد اختلال در حوزه تولید را به کار می بندد که پرچم مقدس نظام اسلامی را پایین آورد اما هرگز به هدف خود نخواهد رسید.

وی با اشاره به انتخابات خرداد امسال، گفت: راه اصلی رهایی ملت از مشکلات، حضور در انتخابات با مشارکت گسترده و فراگیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha