۱۱۹ داوطلب انتخابات شورای اسلامی شهر خرمشهر تایید صلاحیت شدند

آبادان - ایرنا - معاون سیاسی فرمانداری ویژه خرمشهر گفت:صلاحیت ۱۱۹ داوطلب انتخابات شورای اسلامی در خرمشهر و مینوشهر از مجموع ۱۸۴ نفر داوطلب، در هیات‌های اجرایی این شهرستان تایید شد.

علی زاده‌اریفی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در مجموع صلاحیت ۵۵ نفر داوطلب انتخابات در خرمشهر و ۱۰ نفر در مینوشهر از سوی هیات اجرایی و نظارت این شهرستان محرز نشد.
وی افزود: داوطلبانی که صلاحیت آنها محرز نشده طبق ماده ۵۳ تبصره یک از ۹ تا ۱۲ اردیبهشت به مدت چهار روز فرصت دارند اعتراض خود را به هیات اجرایی مستقر در فرمانداری شهرستان خرمشهر و یا مرکز استان خوزستان اعلام کنند.

زاده‌اریفی ادامه داد: با توجه به اینکه جمعیت شهرستان خرمشهر زیر ۲۰۰ هزار نفر است تنها مرجع بررسی اعلام قطعی صلاحیت داوطلبان شوراها در شهرستان خرمشهر و یا استان است بنا براین اعلام اعتراض در شهرستان و یا مرکز استان خواهد بود.

پیش‌بینی ۱۲۰ صندوق رای در خرمشهر

وی به پیش‌بینی ۱۲۰ صندوق اخذ رای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و ریاست جمهوری در شهرستان خرمشهر اشاره کرد و گفت: در انتخابات گذشته ۱۰۳ شعبه اخذ رای در خرمشهر پیش بینی شده بود که در این دوره با توجه به شیوع کرونا و به منظور رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی، شعبه های رای گیری ۱۵ درصد افزایش یافته‌اند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر ادامه داد: برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در خرمشهر به وزارت کشور اعلام آمادگی شده و منتظر نظر نهایی هستیم.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور در ۸۸ شهر و ۲ هزار و ۳۶۲ روستای خوزستان برگزار می‌شود که نسبت به دوره پنجم این انتخابات، ۱۱ شهر و ۳۱۱ روستا به تعداد شهرها و روستاهای محل برگزاری انتخابات اضافه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha