برنامه ریزی موثر برای استفاده صحیح از فضای مجازی ضروری است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: تعداد زیادی از مردم، عضو فضای مجازی هستند و از این بستر در حوزه اطلاع رسانی استفاده می کنند که نیاز است شورای فرهنگ عمومی استان برنامه های موثری برای استفاده صحیح کاربران به ویژه جوانان و نوجوانان از این فضا را تدوین کند.

علی مصطفوی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌غربی افزود: استفاده درست از فضای مجازی و بروز پدیده های جدید در این بخش از جمله کلاب هاوس نیازمند برنامه ریزی مدون است.

وی، وحدت، همدلی و انسجام ملی را یکی از مهمترین اولویت های شورای فرهنگی عمومی استان در سال جاری عنوان کرد و افزود: برای دست یابی به این امر مهم نیازمند انجام فعالیت های فرهنگی مدون و منسجم هستیم.

وی افزایش و جلب مشارکت مردم در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: در کنار جلب مشارکت مردم، تمکین به قانون در دوران انتخابات و بعد از آن توسط نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها نیز باید مورد توجه قرار گیرد و برای این منظور نیز دستگاه های فرهنگی باید برنامه ریزی های مناسب داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری در ماه آینده، بر ضرورت اخلاق مداری و ایجاد فضای رقابتی در میان کاندیداها و طرفداران آنها تاکید کرد و افزود: فضای انتخاباتی در کشور و به ویژه آذربایجان غربی باید از فضای قومیتی به سمت رقابتی پیش برود و در این زمینه نقش احزاب بسیار مهم و تاثیر گذار است.

مصطفوی با بیان اینکه انتخابات فرصتی برای همدلی و وحدت میان پیروان اقوام و ادیان است ، اظهار کرد: متاسفانه دشمنان نظام اسلامی همیشه درصدد هستند از اختلافات قومی برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده کنند .

وی افزود: نازمردهای انتخاباتی در انتخابات باید به دور از تخریت رقبا و دامن زدن به اختلافات قومی ، برنامه خود را ارائه دهند و مردم نیز با مقایسه این برنامه ها به نامزد اصلح رای دهند.

وی با اشاره به برنامه های استان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا گفت: متاسفانه در ماه های اخیر برخی از مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و این مساله باعث شده شاهد افزایش مبتلایان به این بیماری باشیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: تنها راه مبارزه با بیماری کرونا رعایت دستور العمل های بهداشتی است و نیاز است دستگاه های فرهنگی و رسانه های استان برای آشنایی بیشتر مردم با ابعاد مختلف مبارزه با بیماری کرونا اطلاع رسانی بیشتری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =