رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در گلستان با کمک رسانه‌ها بیشتر می‌شود

گرگان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت که فضای رسانه ای این استان برای کمک به رعایت بیشتر شیوه‌نامه‌های بهداشتی و کاهش تلفات ناشی از گسترش ویروس کرونا فعال‌تر و اثر بخش‌تر می‌شود.

 عادله کشمیری چهارشنبه در نشست کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس استان بیان کرد : با گذشت بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا، هنوز اصول اولیه رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی کرونا از سوی مردم استان مناسب نیست و همین مورد از عوامل اصلی افزایش تعداد مبتلایان و جان‌باختگان کرونا است.

به گفته وی ضرورت دارد رسانه های استان جامعه را نسبت به آسیب های ناشی از عادی نگاری این ویروس بیشتر آگاه کنند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری از فعالان رسانه ای استان خواست با تولید مناسب و روشنگری لازم، زمینه مشارکت هرچه با شکوه مردم در پای صندوق های رای را فراهم کنند.

در این نشست تعدادی از مدیران و نمایندگان خبرگزاری‌ها و نشریه های فعال گلستان ، علاوه بر سر دغدغه های اطلاع رسانی ، پیشنهادات خود را برای حضور فعال رسانه ها در حذر از عادی انگاری جامعه در رعایت شیوه نامه های بهداشتی بیان کردند.

مطابق گزارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، این استان ۷۷ نشریه مکتوب، ۵۰ پایگاه برخط الکترونیک و ۱۱ پایگاه غیر برخط الکترونیک دارای مجوز فعالیت دارد.

استان گلستان مطابق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف، از لحاظ جمعیت رتبه ۱۴ و از نظر وسعت رتبه ۲۱ کشور را دارد.

طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان در حال حاضر ۶۷۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستانی گلستان بستری هستند.

در حال حاضر گرگان، مینودشت و گالیکش در وضعیت قرمز، بندرگز، علی آبادکتول، کردکوی، گنبدکاووس، آزادشهر و کلاله و بقیه شهرها در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =