استاندار تهران: پیگیر رد صلاحیت داوطلبان شوراها هستیم

تهران- ایرنا- استاندار تهران اعلام کرد: میزان رد صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر نسبت به دوره های گذشته افزایش داشته است که پیگیر این موضوع هستیم.

به گزارش ایرنا، «انوشیروان محسنی بندپی» عصر چهارشنبه در پایان جلسه بزرگداشت روز ملی شوراها به خبرنگاران گفت: در تشخیص صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر براساس معیارهایی که قانون مشخص کرده ما در حال بررسی صلاحیت‌ها در هیات اجرایی هستیم و به صورت میانگین در کلان شهر تهران حدود ۶ درصد، در میانگین استان تهران زیر ۹ درصد رد صلاحیت داشتیم.

وی اظهار داشت: پرونده کل افراد به هیات نظارت رفته و در بررسی که انجام دادند، متاسفانه شاهد این بودیم که رد صلاحیت‌های فراوانی نسبت به دوره‌های قبل وجود دارد به عنوان مثال در شهرستان‌ رباط کریم میزان رد شدگان ۵۷ درصد، در شهرستان ورامین  ۵۳ درصد بوده است.

استاندار تهران ادامه داد: حق داوطلبان این است که براساس مسیر قانونی، مراحل تایید صلاحیت خود را پیگیری کنند و اگر اعتراضی دارند، قانون مراحل پیگیری را مشخص کرده چون قانون از شفافیت برخوردار است و مراجعی که باید برای تایید صلاحیت نظر بدهند، مشخص شده اند.

وی با بیان اینکه مجموعه استانداری تهران و وزارت کشور نیز پیگیر این موضوع است، گفت: اگر رد صلاحیت خارج از چهار چوب صورت گرفته باشد در هیات نظارت استان و مرکزی افراد می‌توانند پیگیر باشند و امیدواریم که میزان داوطلبان در انتخابات شوراها افزایش یابد تا شاهد حضور حداکثری مردم در این انتخابات باشیم.

استاندار تهران اظهار داشت: روز شوراها را به همه اعضای شوراهای شهر و روستا تبریک عرض می‌کنم و واقعا از برکات این نظام و انقلاب تحقق ۲  رکن اسلامیت و جمهوریت است و تجلی آن را در انتخابات‌ شاهد هستیم.

به گفته وی، در آستانه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، ریاست جمهوری، انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری هستیم و باید زمینه ساز حضور حداکثری مردم در این انتخابات ها باشیم.

همزمان با روز ملی شوراها مراسم بزرگداشت این روز با حضور شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران بصورت مجازی در محل استانداری تهران برگزار شد.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =