استفاده ۲ هزار و ۵۰۲ دوچرخه سوار از مترو تهران

تهران- ایرنا- مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه اعلام کرد: ۲هزار و ۵۰۲ دوچرخه‌سوار از فروردین ماه سال ۹۹ تا پایان اسفندماه ۹۹ با مترو تردد کرده‌اند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، محسن محمدیان افزود: سال گذشته بیشترین آمار استفاده ســفر ترکیبی مترو و دوچرخه به ترتیب در خردادماه  ۷۰۰ و تیرماه ۵۶۲ دوچرخه سوار بوده است.  

وی با اشاره به اینکه در ۳ ماهه ابتدایی سال ۹۸، چهار هزار و ۲۹۸ دوچرخه سوار از مترو استفاده کردند، گفت: در ۳ ماه ابتدایی سال گذشته ۸۷۳ نفر از ســفر ترکیبی مترو و دوچرخه استفاده کردند.  

محمدیان افزود: در ۳ ماهه آخرسال ۹۸ نیز هزار و ۶۱۶ دوچرخه سوار از مترو اســتفاده کردند و ۳ ماهه آخر سال گذشته نیز به ۴۱۰ نفر رسید و کمترین آمار ســفر با دوچرخه به ترتیب در فروردین ماه ۵۳ نفر، شهریورماه ۱۵۳ و مردادماه ۲۱۷ نفر به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه خط ۵ مترو تهران دسترسی راحت تر به بوستان چیتگر را مهیا کرده گفت: بیشترین آمار ســفر با دوچرخه در خط ۵ متروی تهران و حومه به ثبت رسیده است و بعد از آن به ترتیب خط ۳ متروی تهران به دلیل دسترسی به بوستان ولایت و خط ۲ به دلیل داشتن تقاطع با خط ۵ بیشترین آمار سفر با دوچرخه را طی ۷ ماه گذشته داشتند.

به گزارش ایرنا طرح ترکیبی مترو و دوچرخه به منظور زمینه سازی برای ترویج استفاده از دوچرخه در پایتخت از آذر سال ۹۷ در تهران کلید خورد و در قالب آن شهروندان دوچرخه سوار می توانند برای رسیدن به مقصدهای خود از ایستگاههای مترو هم استفاده کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha