سیاستمداران پاکستان: رژیم صهیونیستی مرتکب جنایت علیه بشریت شده است

اسلام‌آباد - ایرنا - برخی نمایندگان مجلس سنا ‌و چهره‌های مطرح سیاسی پاکستان معامله قرن و عادی سازی روابط با اسرائیل را خیانت به فلسطین و تلاش برای تداوم اشغال این سرزمین توصیف کرده و اعلام کردند: حمایت از مقاومت فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی باید فراتر از حرف و بیانیه باشد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، کنفرانس بررسی پیامدهای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بر فلسطین، به اهتمام بنیاد حمایت از فلسطین با حضور شخصیت‌های سیاسی، رهبران مذهبی، فعالان حقوق بشر و حامیان جبهه مقاومت در شهر کراچی پاکستان به صورت مجازی برگزار شد.

سخنرانان با تاکید بر حمایت مداوم دولت و مردم پاکستان از آرمان فلسطین و پشتیبانی از مقاومت مسلمانان برای نجات از سلطه و اشغال به ویژه در فلسطین و کشمیر، تحکیم وحدت و همگرایی حاکمان اسلامی برای مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی را لازمه تحقق آزادی قدس و پایان اشغالگری دانستند.

آنان با اذعان به نقش کلیدی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت فلسطین و مقابله با طرح‌های رژیم صهیونیستی، خواستار همگرایی منطقه‌ای میان کشورهای مسلمان برای مقابله با چالش‌های پیش روی جهان اسلام شدند.

سناتور «رحمان ملک» وزیر کشور پیشین پاکستان از حزب مردم گفت: خون شهدای مقاومت در فلسطین و کشمیر هرگز هدر نخواهد رفت. با این حال صلح در خاورمیانه بدون حل مسئله فلسطین تحقق پیدا نمی‌کند.

وی کشورهای غربی را به دامن زدن به بی ثباتی در خاورمیانه متهم کرد و افزود: هدف از ثبات زدایی این است که هیچ‌ کشوری قادر به تهدید کردن صهیونیست‌ها نباشد.

سناتور رحمان ملک اظهار داشت: غربی‌ها همواره الگوهای تخریبی علیه مسلمانان دارند. ببینید آنها در مصر، لیبی، عراق و افغانستان چه کرده.اند. اسرائیل در حال جنایت‌ علیه مردم فلسطین و بشریت است.

وی تاکید کرد: وحدت، تنها راه مسلمانان برای مبارزه با توطئه های غربی است زیرا تا زمانی که مسئله فلسطین حل و فصل نشود، نمی توان صلح برقرار کرد.

همگرایی منطقه‌ای با حضور ایران برای مقابله با طرح‌های ضداسلام 

ژنرال «غلام مصطفی» کارشناس ارشد امور راهبردی و مقام اسبق ارتش پاکستان طی سخنرانی در کنفرانس مجازی فلسطین، اقدامات دولت سابق آمریکا به ریاست ترامپ برای تایید تداوم اشغالگری اسرائیل را محکوم کرد.

وی گفت: کاخ سفید در ابتدا سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کرد و سپس اشغال غیرقانونی اسرائیل در ارتفاعات جولان سوریه را به رسمیت شناخت و این اقدامات باعث افزایش نفوذ و حضور اسرائیل در همه جا شده است.

این ژنرال سابق پاکستانی افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها قدرت در میان کشورهای مسلمان است که در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت می کند. 

وی اظهار داشت: غربی‌ها از جمله آمریکا با استراتژی کاملاً برنامه ریزی شده، رژیم صهیونیستی را قدرتمندتر می کنند. اسرائیل در تلاش است ملت فلسطین را از بین ببرد، امری که امکان پذیر نیست.

غلام مصطفی بر همگرایی منطقه‌ای با حضور ایران و پاکستان برای مقابله با توطئه‌های ضداسلام تاکید کرد و گفت: آنها ژنرال قاسم سلیمانی را ترور کردند و سعی در انزوای اقتصادی ایران داشتند که به جایی نرسیدند. لازم است تا ایران، پاکستان و ترکیه برای مبارزه با توطئه های غرب علیه اسلام متحد شوند.

حاکمان سازشگر، مجری طرح‌های آمریکا و خیانت به فلسطین 

سناتور «مشتاق احمد» از حزب جماعت اسلامی پاکستان گفت: جای بسی تأسف است که جهان غرب همچنان مرتکب تبعیض، تهاجم و توهین علیه مسلمانان می‌شود. غرب براساس یک توطئه سرزمین مسلمانان فلسطینی را در اختیار یهودیان قرار داد.

وی افزود: معامله قرن در واقع یک سند تسلیم است. به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی خیانت به آرمان فلسطین است. ما این طرح به اصطلاح معامله قرن را رد می کنیم. متاسفانه امروز حاکمان بیشتر کشورهای اسلامی اهداف آمریکا را در منطقه بر خلاف خواسته مردم خود دنبال می کنند.

خانم «ستاره ایاز» سناتور سابق حزب ملی عوام گفت: قدس اولین قبله اسلام برای همه مسلمانان بسیار مقدس است. اما بیش از ۷ دهه زیر سلطه و اشغال صهیونیست‌ها است. مسلمانان برای مقابله با دستور کار رژیم صهیونیستی باید فراتر از حرف و بیانیه، اقدامات عملی انجام دهند.

«صابر ابو مریم» دبیرکل بنیاد حمایت از فلسطین در پاکستان گفت: فلسطین یک مسئله بین المللی است و نباید فراموش شود. امت مسلمان برای پایان دادن به اشغال غیرقانونی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی باید متحد شود.

وی گفت: حاکمان عرب باید بدانند که برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی هیچ سودی برای آنها نخواهد داشت همانطور که امارات و بحرین از این اقدام نتیجه‌ای نگرفته اند.

سناتور «طلحه محمود» از حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان نیز گفت: مبارزه برای آزادی قدس تکلیف شرعی همه مسلمانان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =