نقش تولید در حفظ و ارتقای امنیت ملی بی‌بدیل است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: امروزه نقش تولید در حفظ و ارتقای امنیت ملی بی بدیل است از این رو مقام معظم رهبری، شعار سال‌ها را با موضوع تولید انتخاب می‌کنند.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور بعدازظهر چهارشنبه در بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، افزود: تولید یکی از مولفه های اصلی امنیت ملی کشورها است و داشتن قدرت در این حوزه می تواند منجر به قدرتمندی در سایر حوزه ها نیز بشود.

استاندار قزوین ادامه داد: اگر تولید در جامعه به سامان برسد می توان بسیاری از مشکلات و مسایل اجتماعی را از میان برد و همچنین اقتدار در این زمینه می تواند قدرت سیاسی و بین المللی کشورها را ارتقا بخشیده و قدرت چانه زنی آنها را در این عرصه تقویت کند.

جمالی پور با بیان اینکه خداوند منابع طبیعی ارزشمندی را در اختیار ملت ایران قرار داده است، افزود: با استفاده بهتر از این منابع با اتکا به نیروی انسانی دانشمند و خلاق خود می توانیم خام فروشی را کاهش داده و ارزش افزوده ایجاد کنیم و در زمینه تولید به موفقیت های قابل توجهی دست یابیم.

استاندار قزوین گفت: اگرچه همه نیازها و فرایندهای تولید را نمی توان در یک کشور به ثمر نشاند اما می توان بخش زیادی از آن را بومی و داخلی سازی کرد که در میهن اسلامی ما با وجود ذخایر و منابع طبیعی فراوان و متعدد و نیروی انسانی خلاق و دانشمند این مهم دست یافتنی است.

وی در ادامه با اشاره به تولیدات این واحد تولیدی (ایران دوچرخ) گفت: موتورسیکلت های برقی یکی از نیازهای جدی شهرهای بزرگ کشور به ویژه تهران است و با توسعه استفاده از آن می توان بخش قابل توجهی از معضل آلودگی هوا را کاهش داد.

استاندار قزوین گفت: باید با همکاری دستگاه های مختلف و همچنین شهرداری کلانشهرها از جمله تهران از ظرفیت تولید داخلی موتورسیکلت های برقی برای جایگزین کردن آنها با موتورسیکلت های بنزینی استفاده کنیم.

جمالی پور با بیان اینکه این واحد مانند خیلی از واحدهای تولید مستقر در قزوین از سابقه بالایی در تولید برخوردار است، افزود: باید با استفاده از تجربیات گذشته و بهره گیری از نیروی انسانی جوان، متخصص و خلاق برای تبدیل تولیدات این واحدها به برند ملی و منطقه ای تلاش کرد.

استاندار قزوین در ادامه بازدید خود از واحدهای تولیدی از شرکت صنایع پاکت تولیدکننده رول کیسه های سیمان با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال و  اشتغالزایی ۱۰ نفر بازدید کرد.

جمالی پور در راستای تحقق شعار سال امروز همچنین از پنج واحد تولیدی دیگر در شهرک صنعتی کاسپین بازدید به عمل آورد.