۸۵.۳ درصد از داوطلبان انتخابات شوراها در مراغه تایید شدند

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه با اشاره به تایید ۸۵.۳ درصد از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در این شهرستان، گفت: از مجموع ۱۰۲ داوطلب انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی 87 نفر در شهرهای مراغه و خداجو از سوی هیات های اجرایی و نظارت تایید و ۱۵ نفر رد صلاحیت شدند.

سیدعلی موسوی روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از امروز اعلام تایید و رد صلاحیت داوطلبان ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر آغاز شد و داوطلبان تایید صلاحیت نشده چهار روز فرصت دارند اعتراض خود را به هیات نظارت استان اعلام کنند.

وی گفت: از مجموع ۱۵ داوطلب رد صلاحیت شده، ۱۳ نفر از شهر مراغه و ۲ نفر از شهر خداجو هستند.

وی اضافه کرد: در مجموع از زمان آغاز ثبتنام ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، ۱۰۹ داوطلب در شهرستان مراغه ثبتنام کرده بودند که از این تعداد هفت نفر قبل از بررسی صلاحیت‌ها انصراف دادند.

تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان مراغه افزایش یافت

فرماندار مراغه گفت: با توجه به شرایط کرونایی و به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، ۹ شعبه اخذ رأی نسبت به دوره گذشته انتخابات در شهرستان مراغه اضافه شد.

موسوی بیان کرد: ۲۰۹ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری در شهرستان مراغه در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۱۰۳ شعبه شهری و ۱۰۶ شعبه روستایی آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

وی اضافه کرد: همچنین ۲۲۸ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۱۰۰ شعبه شهری و ۱۲۸ شعبه روستایی آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

به گفته فرماندار مراغه سه شعبه اخذ رأی نیز به علت قرار گرفتن در محل نامناسب، تغییر محل داده و مکان جدیدی برای جمع آوری آرای مردم معرفی شده لست.

موسوی همچنین از مردم خواست تا با حضور حداکثری در انتخابات و بیعت دوباره با آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی اتحاد و همدلی خود را به نمایش بگذارند.

وی تاکید کرد: هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسی در شهرستان مراغه تمام توان و تلاش خود را خواهند کرد تا انتخاباتی سالم و با امنیت بالا برگزار شود.

به گزارش ایرنا انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مراغه با ۲۶۸ هزار نفر جمعیت از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha