اتحاد صنعت نشر آمریکا علیه مقامات دولت ترامپ

تهران- ایرنا- کارکنان انتشاراتی که قصد چاپ کتاب خاطرات «مایک پنس» معاون اول دولت سابق آمریکا را دارد، با انتشار طوماری از این انتشارات خواستند دیگر هیچوقت با هیچکدام از مقامات سابق دولت ترامپ قرارداد چاپ کتاب امضا نکند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روزنامه گاردین، بیش از ۲۰۰ نفر از کارکنان انتشارات آمریکایی سایمون اند شوستر با امضای یک طومار از این انتشارات معروف خواستند قرارداد چاپ کتاب خاطرات مایک پنس معاون اول رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را لغو کند و دیگر هیچوقت با هیچکدام از مقامات دولت ترامپ قرارداد امضا نکند.

این طومار که روز دوشنبه (۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) به سایمون اند شوستر تحویل داده شد، توسط ۲۱۶ نفر از کارکنان این انتشارات امضا شده است که ۱۴ درصد از کل نیروهای آن را تشکیل می‌دهند. سه هزار و ۵۰۰ نفر از فعالان برون سازمانی صنعت نشر آمریکا هم حمایت خود از این طومار را اعلام کرده‌اند.

نویسندگان این طومار به مدیران سایمون اند شوستر هشدار دادند با دولت ترامپ مثل یک فصل عادی در تاریخ آمریکا رفتار نکنند و از پنس بخاطر سیاست‌های نژادپرستانه و جنسیت زده و رفتار تبعیض آمیز با گروه‌های به حاشیه رانده شده انتقاد کردند.

در بخشی از این طومار آمده است: وقتی انتشارات سایمون و شوستر تصمیم گرفت با مایک پنس قرارداد امضا کند، اعتماد مردم را شکستیم و آشکارا در تناقض با ادعاهای پیشینمان در حمایت از سیاه‌پوستان و دیگر گروه‌هایی که از سرکوب نهادینه شده آسیب دیدند، عمل کردیم.

امضاکنندگان این طومار همچنین از مدیران سایمون و شوستر خواستند به همکاری با انتشارات محافظه‌کار و کوچک پست هیل پرس پایان دهد. پست هیل پرس چاپ کتابی از مت گائتز سناتور جمهوری‌خواه و اثر جدید جاناتان متینگلی افسر پلیسی که برونا تیلور را به ضرب گلوله از پا درآورد را در کارنامه خود دارد. پس از اعتراضات گسترده عمومی دو هفته پیش، سایمون اند شوستر اعلام کرد کتاب متینگلی که مبارزه برای حقیقت نام دارد را توزیع نخواهد کرد.

جاناتان کارپ رئیس این انتشارات هفته گذشته در واکنش به نگرانی‌ کارکنانش گفت: لغو یک قرارداد چاپ کتاب افراطی‌ترین تصمیمی است که یک ناشر می‌تواند بگیرد. چنین تصمیمی برخلاف ماموریت ما برای نشر صداها و دیدگاه های متنوع است.

اواخر فروردین ماه خبر آمد مایک پنس معاون اول دولت پیشین آمریکا برای روایت خاطرات حرفه سیاسی خود با انتشارات سیمون اند شوستر آمریکا یک قرارداد ۳ تا ۴ میلیون دلاری برای چاپ دو کتاب منعقد کرده است. جلد اول از این کتاب که هنوز نامی برایش انتخاب نشده، در سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر خواهد شد.

انتشارات سایمون اند شوستر تاکنون علاوه بر امضای قرارداد چاپ کتاب با پنس، کتاب خیلی زیاد اما ناکافی از برادرزاده ترامپ، کتابهای افشاگرانه خشم و ترس از باب وودوارد خبرنگار آمریکایی و کتاب آنچه اتفاق افتاد از هیلاری کلینتون را منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =