یکهزار سالمند بالای ۸۰ سال در آذربایجان شرقی واکسینه شدند

تبریز- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: یکهزار سالمند بالای ۸۰ سال آذربایجان شرقی در ۲ روز گذشته بر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

دکتر غلامعلی درستی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مرحله عمومی واکسیناسیون آحاد جامعه روز گذشته با تزریق واکسن به سالمندان بالای ۸۰ سال با حضور معاون وزیر بهداشت در تبریز آغاز شد گفت: در این مرحله ۷۰ هزار سالمند در تبریز علیه کرونا واکسینه می شوند.

وی با بیان اینکه تعداد بسترهای کرونا در آذربایجان شرقی از یکهزار و ۶۰۰ نفر کمتر شده است، گفت: اکنون شهرستان هوراند دارای وضعیت زرد، ۶ شهرستان شامل سراب، اسکو، چاراویماق، هشترود، خداآفرین و ورزقان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان های استان از جمله تبریز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند. 

دکتر درستی افزود: آذربایجان شرقی در وضعیت کرونا در مقایسه با سایر استان ها در جایگاه بیست و ششم قرار گرفته است ولی حدود ۳۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و حدود ۱۵۰ کرونایی زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند. 

وی با بیان اینکه همچنان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین شیوه مراقبتی در مقابل کووید ۱۹ است، از مردم خواست تا افزایش واکسیناسیون و عمومی شدن آن شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند تا آمار کرونا سرعت بیشتری نگیرد.

دکتر درستی ادامه داد: کرونای افریقای جنوبی تاکنون در آذربایجان شرقی مشاهده نشده اما در استان های جنوبی کشور مواردی از آن گزارش شده است. 

به گزارش ایرنا، روزانه بیش از ۲۰ نفر بر اثر کرونا در آذربایجان شرقی فوت می کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =