البرز پایلوت استخراج دستور العمل تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه شد

کرج - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز اعلام کرد که این استان پایلوت کشوری استخراج برنامه های عملیاتی دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه شد.

جعفر داراب خانی روز چهارشنبه در گفت و با خبرنگاران افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان  با تهیه و تدوین ۷۳ برنامة عملیاتی و اجرایی احصاء شده از دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه به همراه تدوین بیش از ۴۰۰ریزگام عملیاتی، پایلوت کشوری استخراج این برنامه ها شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بهره مندی از ظرفیت نهادهای مردمی در جهت تحقق اهداف عینی و عملی قوه قضائیه و کاهش و کنترل جرایم و آسیب های اجتماعی، همواره در دستور کار این معاونت بوده پس از ابلاغ دستورالعمل یاد شده توسط ریاستقوه قضائیه، برنامه ریزی منسجمی در استان برای اجرای مفاد آن انجام شد.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز اظهار داشت: در گام نخست ضمن برگزاری سلسله نشست های کارشناسی و هم اندیشی با صاحبنظران، نخبگان و نمایندگان بیش از ۳۰ مؤسسه و سازمان مردم نهاد البرزی، کلیات دستورالعمل و زمینه های اجرای مفاد آن به دقت تشریح و بررسی شد.

وی افزود: در گام بعدس ، با شبکه سازی در فضای مجازی و عضویت بیش از ۸۰ مدیر سازمان مردم نهاد، انجام بیش از ۱۰۰ مکاتبه و گردآوری و تحلیل نظرات دریافتی از صاحبنظران؛ کارگروه تقسیم وظایف دستگاه ها براساس دستورالعمل موصوف در معاونت راه اندازی شد.

داراب خانی اظهار داشت: این  اقدامات منجر به تهیه و تدوین ۷۳ برنامه اجرایی و عملیاتی احصاء شده از دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه به همراه استخراج بیش از ۴۰۰ریزگام عملیاتی منطبق با کاربرگ های اداره کل برنامه ریزی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه شد.

وی درخصوص  فرآیند اجرای این برنامه ها گفت: برنامه های تدوین شده، توسط ریاست  کل دادگستری  البرز به اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم و رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی استان جهت اجرا، ابلاغ و نسخه ای از آن نیز به حوزه ریاست قوه قضائیه و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ارسال شد.

وی ادامه داد: به همین منظور  از کلیه دستگاه های مربوطه خواسته شده تا وضعیت پیشرفت اقدامات و دستیابی به اهداف مورد نظر را طی گزارشات جامع، به دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ارسال کنند و پیشرفت و اثربخشی اجرای برنامه ها، به صورت مرتب رصد و پایش می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =