استاندار: قاچاق حجم زیاد جوجه یک روزه از کردستان صحت ندارد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان با بیان اینکه اتهام قاچاق، ظلمی است که گاهی به این استان می‌شود، گفت: قاچاق حجم زیادی از جوجه یک روزه از مرزهای استان صحت ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در دیدار مشاورین وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: اخبار منتشر شده در خصوص قاچاق حجم زیاد جوجه یک روزه از مرزهای کردستان اتهامی بیش نیست. 

وی افزود: این میزان قاچاق از مرزهای استان متصور نیست و به وزیر جهاد کشاورزی هم اعلام کردم قاچاق جوجه از مرزهای این استان به گونه ای نبوده که در کشور مشکل ایجاد کند.

استاندار کردستان یادآور شد: مرزبانی استان به شدت بر مرزهای استان نظارت دارد و از سوی دیگر هم جوجه مانند کالایی نیست که امکان توقف و دپوی آن وجود داشته باشد.

مرادنیا اظهار داشت: شهرهای مرزی کردستان توان تولید بالای جوجه را ندارند، پس اگر قاچاقی از مرزهای ما اتفاق می افتد از استان های دیگر طی مسیر می کند، کنترل نمی شود و در نهایت در سقز و بانه متوقف می شود.

وی اضافه کرد: تمام دستگاه های نظارتی و امنیتی به ویژه هنگ مرزی، نسبت به برخورد جدی با پدیده شوم قاچاق و کنترل کامل مرزهای استان، اهتمام کامل دارند.

استان کردستان ۲۹ هزار کیلومترمربع مساحت و ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha