آیت الله اختری: طرح معامله قرن برای نجات اسراییل از انزوا مطرح شده است

تهران- ایرنا- رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه رژیم صهیونیستی امروز از همه جهات ضعیف‌تر از گذشته شده است، گفت: طرح معامله قرن و عادی‌سازی روابط با اسراییل با هدف نجات این رژیم و خروج آن از انزوا مطرح شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمد اختری روز چهارشنبه در نشست اعضای کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین با گرامیداشت روز قدس افزود: وضعیت داخلی، سیاسی و اقتصادی امروز اسراییل از همه جهات بسیار ضعیف‌تر از سال‌های قبل شده و شرایطش بسیار شکننده است. این رژیم امروز به دست و پا افتاده که چگونه خود را از این منجلاب نجات دهد.

وی اضافه کرد: در همان روزهای نخست که طرح معامله قرن مطرح شده بود هم معلوم بود که این طرح به خاطر نجات دادن رژیم صهیونیستی و از انزوا در آوردن این رژیم در دستور کار قرار گرفته است.

اختری با اشاره به اینکه عادی سازی روابط امارات، بحرین و عربستان با اسرائیل گفت: این کشورها از قبل هم به طور مخفیانه با اسراییل ارتباط داشتند اما با این کار خواستند هم قبح ارتباط علنی را بشکنند و هم اسراییل را از انزوا در بیاورند چون طرح معامله قرن فایده‌ای برای مردم ندارد.

مشاور رییس جمهوری روز قدس را یادگار زنده و جاوید امام خمینی (ره) دانست که مورد اهتمام ویژه مقام معظم رهبری هم هست و با توجه به شرایط امروز کشور و دنیا اظهار کرد: باید بیندیشیم با توجه به شرایط برای زنده نگهداشتن این جریان و محکوم کردن رژیم صهیونیستی چه  اقداماتی باید انجام دهیم.

وی با بیان اینکه فلسطین در برابر جنایت ها و تجاوز اسراییل جنایتکار سر فرود نیاورد و هر روز قوی تر از روز قبل در حال پیشروی است، گفت: از همان روزهای نخست که مساله روز قدس مطرح شد بسیاری فکر می‌کردند این طرح در قالبی محدود در کشور یا برخی کشورهای دیگر شکل می‌گیرد اما این مساله امروز به جایی رسیده که دشمن در طول سال به این فکر می‌کند چگونه این جریان را متوقف و کمرنگ کند و مانع از پویایی آن شود.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ادامه داد: زمانی که در سفارت بودم برخی افراد از کشورهای مختلف، روزهای دیگری برای قدس پیشنهاد می‌کردند که من گفتم هیچ کس نمی‌تواند  در این روز شک و تردید ایجاد کند و روز قدس قابل مصادره نیست چرا که به نام روز اسلام و روز مسلمانان نامگذاری شده است‌.

آیت الله اختری با تاکید بر شناساندن اهمیت روز قدس به جوانان گفت: نسل‌های جدید بسیاری از مسائل را نمی‌دانند و باید آنها را آگاه کرد. باید موضع واحد کشور نسبت به روز قدس به نسل آینده منتقل شود. چرا که در کشورهای یگر هم چنین کاری انجام می‌شود.

وی با ذکر مثالی ادامه داد: قبلا در فلسطین گروه های فلسطینی ابا داشتند بگویند ایران از  آنان حمایت می‌کند اما در سالروز تشییع سردار شهید سلیمانی دیدیم که اسماعیل هنیه از  سردار سلیمانی به عنوان شهید مقاومت  از ایشان نام برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha