۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 84312185
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۱۷ زندانی جرایم مالی اردبیل پارسال آزاد شدند

اردبیل - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پارسال با کمک خیرین، دستگاه قضایی، تسهیلات بانکی و گذشت شاکیان در مجموع ۴۱۷ تن از زندانیان جرایم غیرعمد و مالی از زندان‌های این استان آزاد شدند.

به گزارش ایرنا، ناصر عتباتی روز چهارشنبه در بیستمین جشن گلریزان ماه مبارک رمضان با بیان اینکه ستاد دیه استان اقدامات ارزشمندی انجام داده است، افزود: این ستاد در این شرایط اقتصادی به دنبال آزادی کسانی است که بر اساس اتفاق و حادثه زندانی هستند در حالی که مرتکب جرمی نشده‌اند.

وی با بیان اینکه کمک‌های اهدایی به ستاد دیه استان با حساسیت و دقت بسیار بالا و پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی در مسیر آزاد سازی زندانیان نیازمند هزینه می‌شود، اظهارکرد: پارسال خیرین بیش از ۳۷ میلیارد ریال به صورت نقدی به ستاد دیه استان کمک کردند.

وی از افزایش کمک‌های مردمی به ستاد دیه استان خبر داد و اضافه‌کرد: امیدواریم امسال نیز میزان کمک‌های خیرین و نیکوکاران استان نسبت به سال گذشته افزایش چندبرابری داشته باشد.

او با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آثار و تبعات منفی آن بر درآمد و معیشت مردم  بیان کرد: بسیاری از محکومان مالی در زندان‌های استان نیز متاثر از این شرایط در زندان‌های استان گرفتار هستند و خیرین و مسئولان باید برای کاهش مشکلات این افراد و خانواده‌های آنان که در معرض بسیاری از آسیب‌های جدی اجتماعی قرار دارند، همت مضاعفی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با قدردانی از اقدامات و عملکرد رسانه‌های جمعی در تبیین، تبلیغ و ترویج فرهنگ کمک به همنوع و زندانیان گفت: هم اکنون تعداد زیادی از محکومان مالی جرایم غیرعمد در زندان های استان چشم انتظار یاری خیرین و مسئولان هستند.

در پایان این مراسم از تعدادی از خیرین به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت نمادین تقدیر و تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد و مالی استان نیز آزاد شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =