برکات انقلاب اسلامی در آستانه انتخابات بازگو شود

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: برکات و خدمات نظام جمهوری اسلامی باید در آستانه انتخابات برای مردم بازگو شود تا با امید و نشاط در این رویداد شرکت کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از کانون های فرهنگی هنری برگزیده رویداد ملی فهما ( فرهنگی، هنری مساجد ایران)، اظهار کرد: حضور در انتخابات نشان دهنده اختیار ملت در تعیین سرنوشت خودشان است و ائمه جماعات و مساجد در برگزاری انتخابات پرشور نقش دارند.

وی گفت: در آستانه انتخابات باید برای ایجاد امید و حضور حداکثری مردم تلاش کرد چراکه حضور حداکثری و همبستگی ملت، شکست دشمنان را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به ولایت محور بودن مردم شیعی لرستان افزود: این استان مرکز تدین و کانون محبت اهل بیت عصمت و طهارت است که مساجد در شکل گیری این تدین و انقلابی گری نقش محوری داشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اقتصاد و فرهنگ را موارد اساسی برای سرافرازی هر ملت عنوان کرد و گفت: اقتصاد و فرهنگ در هم تنیده هستند و رشد اقتصادی بدون فرهنگ به جایی نمی رسد و کارساز نیست.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای فرهنگی امری ضروری است، افزود: جوانان مومن و انقلابی در کانون های فرهنگی هنری مساجد باید برای ارتقای فرهنگی تلاش کنند که در این راستا ائمه جماعت مساجد نیز نقش مهمی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: ارتقای فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیازمند توجه ویژه به مساجد و کانون مساجد است بنابراین اعتباری که جهت کار فرهنگی، دینی و هنری در کانون ها هزینه می‌شود نوعی سرمایه گذاری است.

وی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا، مساجد؛ کانون ها و بسیج پای کار آمدند و در زمینه ضدعفونی کردن معابر نقش اساسی داشتند.

وی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد در برنامه های مساوات و همدلی و کمک های مومنانه نقش آفرینی کردند، افزود: این فعالیت ها باعث تقویت روحیه همدلی بین ملت شد که این همدلی؛ فرهنگ و مساجد ما را بهم پیوند داده است.

۴۲۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در لرستان فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =