سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، بزرگترین سرمایه معنوی استان قزوین هستند

قزوین - ایرنا - مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: سازمان ها و تشکل های مردم نهاد، بزرگترین سرمایه معنوی استان هستند و باید ضمن جلوگیری از ریزش جمعیت آنها زمینه فعالیتشان را در استان فراهم کنیم.

مریم بیدخام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انجمن های مردم نهاد، یکی از تاثیر گذارترین نهادها در بحث آموزش و فرهنگ سازی هستند و استان برای ارتقای سطح توسعه خود به نقش آفرینی آنها نیاز دارد.

وی تصریح کرد: سمن ها و تشکل های مردم نهاد به دلیل داشتن روحیه مشارکت پذیری،  خودباوری و روحیه خدمتگذاری، جزو بهترین سرمایه های اجتماعی کارآمد به حساب می آیند که باید از ظرفیت های آنها به خوبی استفاده شود.

بیدخام افزود: متاسفانه بسیاری از سمن های استان در حال ریزش جمعیت خود هستند که با توجه به این موضوع تلاش می کنیم تا شرایط فعالیت سمن ها مهیا شود و مشکلات پیش روی آنها مرتفع گردد.

وی اظهار داشت: انجمن های مردم نهاد همیشه پای کارهای جهادی بوده و یک سال گذشته بیش از ۵۲ میلیارد تومان اعتبار را برای آسیب دیدگان کرونا هزینه کرده اند.

بیدخام آموزش به سمن ها را یکی از مهمترین اهداف پیش روی ستاد حمایت از انجمن ها و تشکل های مردم نهاد دانست و تصریح کرد: علاوه بر انسجام بخشی و همراه بودن تشکل ها با یک دیگر باید در حوزه آموزش و آماده سازی سمن ها نیز اقداماتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: آمادگی سمن ها در شرایطی که دچار بحران نیستیم یک حرکت مثبت در راستای آمادگی آنها برای مقابله با بحران های غیر مترقبه است.

این مسوول اظهار داشت: در ۱۴ ماه اخیر که کشور درگیر بحران کرونا است، سمن ها نقش به سزایی در خدمات رسانی به جامعه داشتند و وظایف مختلفی از کمک رسانی و امداد رسانی به بیماران در بیمارستان ها تا تهیه ماسک و مواد ضدعفونی و بسته های کمک معیشتی را انجام دادند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =