۱۳ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در خراسان شمالی جان باختند

بجنورد- ایرنا- دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ بیمار کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های این استان جان باختند.

براساس گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم‌ پزشکی استان خراسان شمالی در همین مدت  ۱۱۱ بیمار جدید در بیمارستان های این استان بستری شدند.

طبق این گزارش هم  اکنون ۴۲۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان خراسان شمالی بستری هستند و آمار بستری نسبت به روز گذشته  حدود ۱۵ درصد بیشتر شد.

براساس  گزارش رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی آمار جان باختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در این  استان  از ابتدای موج چهارم ( اول فروردین ) تاکنون ( هشتم اردیبهشت) در کمتر از ۴۰ روز به  ۸۷ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت : این استان از لحاظ روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ در شرایط بحرانی  قرار دارد  ، به طوری که  هم اکنون در زمره یکی از هفت استان کشور با وضعیت شیب تند قرار داریم.
دکتر سید احمد هاشمی با تاکید بر زدن ماسک و دوری از تجمعات خاطرنشان کرد: بیشتر بیماران در روزهای اخیر  در مراسم های عروسی و عزا، دورهمی های شرکت داشتند و به صورت خانوادگی به ویروس کرونا مبتلا شدند.
وی افزود: برای پذیرش بیماران کووید ۱۹ حدود ۶۰۰ تخت بیمارستانی در مرحله اول پیش بینی شد که با روند افزایش آمار بیماران در روزهای اخیر ۵۰ تخت بیمارستان تامین اجتماعی نیز برای پذیرش این بیماران آماده سازی شد.
ویروس کرونا اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار در بجنورد در استان خراسان شمالی شیوع یافت و با گذشت حدود ۱۴ ماه ، این استان سه موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج با  افزایش آمار بیماران وارد موج چهارم شد که در دو هفته اخیر با شدت یافتن آمار بیماران سرپایی، بستری و مرگ کرونایی این استان وارد مرحله بحرانی این ویرس شد به طوری که هم اکنون در زمره هفت استان با شیب تند ویروس کرونا قرار دارد.
براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان هم اکنون از هشت شهرستان این استان سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین که دو سوم جمعیت حدود ۹۰۰ هزار نفری این خطه شمالشرق کشور را در خود جای دادند، در وضعیت قرمز و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha