البرز مشکل انباشت میوه در سردخانه ها ندارد

کرج - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به مدیریت خوب استان در زمینه تهیه میوه شب عید گفت : هیچ مشکلی به نام انباشت میوه در سردخانه های البرز نداریم.

مسعود کریمی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مسوولیت ستاد تنظیم بازار و نظارت بر میوه شب عید بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان می باشد، گفت: جهاد کشاورزی استان به عنوان یکی از اعضا در این ستاد  به وظایف خود عمل کرده است.

وی افزود: در این ستاد مصوب شد که برای تامین میوه شب عید مردم استان، ۹۰۰ تن پرتقال و ۵۰۰ تن سیب خریداری شود که پس از خرید در زمستان سال گذشته در سردخانه ها تا شب عید نگهداری و سپس در قالب غرفه های عرضه در سطح شهرها  توزیع شد.

کریمی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید دید و بازدیدهای نوروزی، مسوولان ستاد پیش بینی لازم را برای تامین میوه مورد استفاده در ایام عید نوروز کردند که بنا بر همین پیش بینی ها با مشکلی در انباشت میوه در سردخانه ها مواجه نشدیم.

وی با بیان اینکه بعضی از استان ها این پیش بینی را نداشتند، گفت: فقط مقدار کمی میوه در غرفه های عرضه باقی مانده بود که پس از کسب مجوز لازم از ستاد تنظیم بازار، این میوه ها با قیمتی پایین تر به فروش رفت.

کریمی افزود: بیشتر سردخانه هایی که در استان در سال های اخیر به بهره برداری رسیده اند به مدرن ترین دستگاه ها مجهز بوده و به صورت حرفه ای میوه را در سردخانه ها انبار می کنند به طوریکه یکی از سردخانه هایی که به تازگی به بهره برداری رسیده امکان نگهداری میوه شب عید را تا تیرماه را  دارد.

در استان البرز بیش از ۵۰ واحد سردخانه دولتی و خصوصی بالای صفر درجه و زیر صفر درجه فعال است که بیشتر آن ها از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجوز فعالیت گرفته اند.

۱۳ واحد از این تعداد سردخانه با ظرفیت  ۱۰۰ هزار تن زیر نظر جهاد کشاورزی استان فعال هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha