نقاهتگاه بستری موقت بیماران کرونایی در سبزوار راه‌اندازی شد

سبزوار- ایرنا- مسوول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی سبزوار گفت: با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، یک مرکز نقاهتگاه بستری موقت بیماران کرونایی در این شهرستان راه‌اندازی شد.

دکتر عباس کافی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تعداد زیاد بیماران در موج چهارم شیوع کرونا، نقاهتگاه بستری موقت بیماران کرونایی با ظرفیت ۶۰ تخت، در ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی سبزوار آماده خدمت‌رسانی شده است.

وی ادامه داد: نقاهتگاه بیماران کرونایی سبزوار در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بوسیله وزارت بهداشت و با محوریت سازمان اورژانس ۱۱۵ در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

مسوول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی سبزوار گفت: در این طرح، افرادی که نیازمند بستری در بیمارستان نبوده و باید جداگانه تحت مراقبت قرار گیرند و همچنین بیمارانی که از بیمارستان ترخیص می شوند اما بنا به دلایلی شرایط اقامت در منزل را ندارند جهت ادامه درمان و مراقبت‌های تکمیلی به نقاهتگاه هدایت می شوند.

وی افزود: این بیماران به طور مداوم از سوی کادر درمان مراقبت می شوند و در صورت وجود هر یک از علایم مانند تنگی نفس، کاهش سطح هوشیاری، تب و تشدید سرفه از سوی پزشک مقیم معاینه شده و اقدامات لازم صورت می گیرد.  

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha