۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 1563
کد خبر: 84312101
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی ارتفاعات خرده دره جویم لارستان مهار شد

لارستان- ایرنا- معاون عمرانی فرمانداری ویژه لارستان گفت که آتش سوزی ارتفاعات باروس منطقه خرده دره بخش جویم لارستان که عصر سه شنبه آغاز شده بود صبح چهارشنبه مهار شد.

احمد دلاور چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: بر اساس برآورد اولیه حدود ۳۰ هکتار از مراتع ، درختچه ها و جنگل های این منطقه طبیعی در آتش سوخت.

وی با بیان اینکه علت آتش سوزی بر اثر صاعقه بوده است، گفت: منطقه ای که آتش‌ گرفته ، سخت‌گذر و با شیب‌های تند است و اگرچه دارای پوشش جنگلی انبوه نیست اما با توجه به شرایط خشکسالی امسال و احتمال شدت بروز صاعقه ها پیش بینی آتش سوزی های بیشتر در منطقه وجود دارد.

دلاور گفت: این آتش سوزی که در حال پیش روی بود با همکاری و کمک نیروهای مردمی، دهیاران، شوراهای اسلامی روستا، نیروهای بسیجی و انتظامی و همچنین منابع طبیعی شهرستان مهار شد.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام اداره منابع طبیعی شهرستان لارستان از اوایل سال جاری تاکنون هفت فقره آتش سوزی در منطقه و عرصه های طبیعی لارستان رخ داده که در اثر وقوع این آتش سوزی ها بالای ۷۰ هکتار از مراتع و جنگل های این شهرستان سوخته است.

معاون عمرانی فرماندار ویژه لارستان از مردم به ویژه جوامع محلی خواست با توجه به بروز پدیده خکشسالی و وجود علف های هرز از روشن کردن آتش در عرصه های طبیعی به طور جد خودداری کنند و در صورت مشاهده آتش سوزی در اسرع وقت دهیاری و سایر نهادهای متولی را مطلع کنند.

از مجموع بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی درشهرستان لارستان حدود ۹۰ درصد آنها منابع ملی است.

بخش جویم با حدود هفت هزار نفر جمعیت در فاصله ۶۰ کیلومتری لار واقع شده است.

 شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

مدیر منابع طبیعی شهرستان لارستان می گوید: مدتی است اجازه ندارم مصاحبه کنم و تمام مصاحبه ها باید با هماهنگی مرکز استان فارس باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =