کاشت یک هزار درخت در شهرستان کارون مجازات انتشار بوی نامطبوع

اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون گفت: یک شرکت آلاینده به دلیل انتشار بوی نامطبوع به کاشت و نگهداری یک هزار اصله نهال در شهرستان کارون به عنوان مجازات جایگزین محکوم شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان عباس ظاهری شهماروندی، افزود: کاشت ونگهداری یک هزار اصله نهال با تایید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون و نگهداری از آنها در طول یک سال، مجازات جایگزین یک شرکت آلاینده در شهرستان کارون است که توسط قاضی اجرای احکام کیفری اهواز صادر شد. 

وی افزود: در پی انتشار بوی نامطبوع در هوا که باعث نارضایتی و شکایت شهروندان شده بود، اداره حفاظت محیط زیست کارون در راستای وظیفه نظارتی خود، علیه این شرکت آلاینده در دادگاه طرح دعوی کرد و پیگیری‌ها در زمینه در نهایت منجر به صدور رای دادگاه شد.

ظاهری شهماروندی اضافه کرد: در ٦ ماه دوم سال ١٣٩٩ حدود ۱۰ هزار اصله نهال با همکاری نهادها و صنایع مختلف در شهرستان کارون توزیع و کاشته شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون همچنین از تشکیل ٧٥ فقره پرونده قضایی با موضوع تهدید علیه بهداشت عمومی توسط اداره محیط زیست شهرستان کارون در مراجع قضایی  در سال ١٣٩٩ خبر داد.

وی افزود: این پرونده‌ها با موضوع تهدید بهداشت عمومی علیه شهرداری، طرح‌های توسعه نیشکر واقع در محدوده شهرستان، شرکت‌های نفتی، خودروهای حمل نخاله و پسماند، دهیاران، و مطب‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی در مراجع قضایی تشکیل شده که احکام برخی از آنها صادر و بقیه در حال رسیدگی است.

ظاهری افزود: همچنین پارسال بالغ بر ٢٠ اخطاریه به شرکت‌ها و واحدهای آلاینده (کارگاه‌های آجرپزی و انبارهای ضایعاتی و ...) صادر و در صورت رعایت نکردن ضوابط زیست محیطی در محل استقرار پرونده آنها به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

بر اساس این گزارش، اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز چندی پیش گفت:یک واحد نفتی در خوزستان به دلیل ایجاد آلودگی زیست محیطی، به رفع کامل آلودگی، کاشت بیش از پنج هزار درخت و یک سال آموزش محیط زیستی برای متولیان آن واحد در دادگاه محکوم شد. همچنین این مجموعه نفتی همچنین مکلف شده تا با ارایه آموزش زیست محیطی در زمینه فرهنگ سازی برای رفع معضلات زیست محیطی به مدت یک سال اقدام کند.

شهرستان کارون در جنوب اهواز قرار دارد که در سال ۱۳۹۱ از شهرستان اهواز جدا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =