سه روستای استان اردبیل به طرح روستای قرآنی ایران معرفی می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: سه روستای اندبیل، اوریق و احمدآباد از توابع این استان برای مشارکت در طرح ملی "انتخاب روستای قرآنی ایران" معرفی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، عبدالله بحرالعلومی روز چهارشنبه در این زمینه تشریح کرد: طرح ملی انتخاب روستای قرآنی ایران با هدف الگوسازی و جهت‌دهی فعالیت‌های قرآن و عترت در روستاها، توسعه و ترویج و جریان‌سازی فرهنگ قرآن و عترت در اقشار مختلف جامعه و تقویت هویت دینی و شبکه‌سازی فعالیت‌های قرآن و عترت در مناطق روستایی کشور صورت می‌گیرد.

وی افزود: معیار سنجش در ۲ بخش عمومی و تخصصی انجام می‌شود و اولویت با روستاهای بود که در مباحث آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و ترویج قرآن کریم فعال‌تر هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: دبیرخانه دایمی برای این طرح از سوی دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است و مراسم این معرفی به صورت سالانه صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: سامانه اینترنتی برای ثبت اطلاعات روستاهای قرآنی کشور در نظر گرفته شده بود که دهیاران علاقه‌مند به مشارکت در این طرح اطلاعات روستای خود را در آن بارگذاری نمودند و هفت روستای مستعد و دارای شرایط از استان اردبیل نیز شرکت کردند.

بحرالعلومی یادآور شد: روستاهای منتخب از حمایت‌های ویژه توسعه فعالیت‌های قرآنی، اهدای نشان ویژه و لوح افتخار برخوردار خواهد شد و از استعدادهای قرآنی آنها حمایت‌های مادی و معنوی صورت می‌گیرد.

استان اردبیل دارای یک‌هزار و ۵۵۵ روستا است و پیش از شیوع ویروس کرونا بیش از ۴۰۰ موسسه و خانه قرآنی در این استان فعالیت داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha