فرماندار:‌ مشکل نوسانات برق بخش جوادآباد ورامین رفع شد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: با اجرای طرح پست ۶۳ کیلوولت ورامین پس از ۱۰ سال انتظار و نصب ۲ دستگاه اتوبوستر در بخش جوادآباد، مشکل نوسانات برق در این بخش از شهرستان برطرف شد.

«حسین کاغذلو» روز چهارشنبه در جلسه مشترک با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش جوادآباد توضیح داد: با اجرای طرح پست ۶۳ کیلوولت ورامین پس از ۱۰ سال انتظار و نصب دو دستگاه اتوبوستر در بخش جوادآباد، مشکل نوسانات برق در این بخش از شهرستان برطرف شد و در حال حاضر برق‌رسانی به مناطق روستایی، از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: اقتصاد ورامین بر پایه کشاورزی استوار شده و بیشتر اراضی حاصلخیز استان تهران و شهرستان ورامین در بخش جوادآباد مستقر است از این رو هر مشکلی که معیشت روستائیان را با خطر مواجه کند، در اصل به اقتصاد شهرستان صدمه وارد می‌کند.

کاغذلو گفت: اغلب دامداری‌ها، اراضی کشاورزی و زیر کشت گندم و جو، باغات پسته، مرغداری‌ها و مراکز پرورش جوجه‌های یکروزه اردک و بوقلمون در بخش جوادآباد مستقر است و کشاورزانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، باید از امکانات مناسبی برای زندگی برخوردار باشند تا بتوانند به کار کشاورزی ادامه دهند.

وی افزود: مسوولان با رفع مشکلات روستائیان، از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری کنند تا ضمن ممانعت از آسیب‌رسیدن به اقتصاد کشاورزی شهرستان، از بروز مشکلات در مناطق شهری نیز پیشگیری کنند.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با اختصاص اعتبارات ویژه از محل مالیات بر ارزش افزوده، اقدامات بسیار چشمگیری را در حوزه روستایی انجام داده و امروز تمامی روستاهای شهرستان ورامین از زیرساخت‌هایی همچون مناطق شهری برخوردارند ولی برخی از مشکلات از جمله کمبود آب شرب به ویژه در فصل گرم سال، مشکلاتی را برای ساکنین این مناطق ایجاد کرده است.

کاغذلو با اشاره به کمبود بارش نزولات جوی در شهرستان ورامین تأکید کرد: اولویت اصلی، تأمین آب شرب مورد نیاز روستائیان است و دستگاه‌های متولی موظفند تا باتمام توان، نیاز آبی روستائیان را تأمین و با اجرای طرح‌های بلند مدتی نظیر ایجاد مجتمع‌های آبرسانی در روستاهای نزدیک به یکدیگر، مشکل کمبود آب را به طور کامل برطرف کنند.

وی با اشاره به این که بیشتر گلایه روستائیان عدم توزیع مناسب آب است، اظهار داشت: در سال‌های گذشته مجوزهایی برای فعالیت دامداری‌ها و یا باغ‌ها در مناطق روستایی صادر شده ولی اولویت اختصاص آب موجود، شرب افراد است و باید انشعابات غیرمجاز و غیرضروری در ایام گرم سال قطع شود.

فرماندار ورامین تأکید کرد: شرکت آب و فاضلاب با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی گزارشی از وضعیت آب شرب مناطق روستایی تهیه و با شناسایی انشعابات غیرمجاز ظرف مدت یک هفته، وضعیت آبرسانی به مناطق روستایی را ساماندهی کند.

کاغذلو تصریح کرد: در حوزه کشاورزی، کمبود آب یکی از چالش‌های مهم پیش روی شهرستان است که امید می‌رود با تکمیل اجرای طرح فاز دوم انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران، مشکل کمبود آب کشاورزی در ورامین برطرف شود.

ورامین با دو بخش مرکزی و جوادآباد و با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =