۵۶۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌های اردبیل جلوگیری شد

اردبیل - ایرنا - معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: پارسال ۵۶۸ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز در این استان شناسایی، توقف و قلع و قمع شد.

به گزارش ایرنا ، علی صبحی روز چهارشنبه در بازدید از جاده‌های شهرستان مشگین‌شهر افزود: از این تعداد ۲۶۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز شناسایی، به ۲۵۴ مورد توقف و اخطار ساخت صادر و ۴۷ مورد دیگر نیز با هماهنگی و اخذ دستور قضایی قلع و قمع شده است.

وی اظهارکرد: گشت‌های راهداری بطور مرتب در جاده‌ها حضور فعال دارند و در مدت یاد شده توانستند ۴۸۰ مورد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه را شناسایی، برخورد و قلع و قمع کنند. 

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل راه و حریم آن را سرمایه ارزشمند ملی دانست و اضافه کرد: راهداران برای حفاظت و صیانت از این مهم با همه توان شبانه‌روزی تلاش کرده و با متخلفان با قاطعیت برخورد می‌کنند.

وی حفاظت و صیانت از راه و حریم آن را به عنوان خط قرمز راهداری دانست و ادامه داد: راهداران شبانه‌روزی از ۶ هزار و ۳۷۳ کیلومتر راه استان حفاظت کرده و با متخلفان نیز به شدت برخورد می‌کنند.

صبحی تجدید خط‌کشی هزار و ۷۸ کیلومتر از راههای ارتباطی استان، رفع افتادگی شانه راه و تسطیح حریم به طول۲۷ هزار کیلومتر ، تهیه، نصب و اصلاح ۲ هزار و ۷۴۲ متر مربع تابلوهای اطلاعاتی و تهیه و نصب هفت هزار و ۶۷۷ عدد تابلوهای الزامی راه‌ها را از جمله دیگر اقدامات پارسال اداره کل راهداری استان ذکرکرد.

او اصلاح و بازسازی ۲۳۳ کیلومتر کانال‌های طرفین راه، نصب ۲ هزار و ۵۰۰ متر حفاظ در پرتگاه ها، آبروها و رفوژمیانی، درزگیری ۶۸ هزار و ۳۰۰ متر از طول محورها، مونتاژ و اصلاح هشت هزار عدد تابلوی انتظامی و همچنین اجرای ۲۷ هزار متر طول شیار لرزاننده عرضی و طولی را از دیگر اقدامات راهداران استان در سال گذشته ذکر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =