تفاهم‌نامه دوره‌ رسانه‌ای سربازان بین سپاه خوزستان و ارشاد امضا شد

اهواز - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت:تفاهم‌نامه همکاری به منظور برگزاری دوره‌های رسانه‌ای، روز چهارشنبه بین سپاه استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.

به گزارش ایرنا معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج)خوزستان روز چهارشنبه در خصوص امضای تفاهم‌نامه همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد به منظور برگزاری دوره های رسانه ای اظهار داشت: باتوجه به ابلاغ طرح حرفه آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور توانمندسازی سربازان وظیفه، در بخش فرهنگ و ارشاد ۸۰ نفر از سوی سپاه استان به این اداره کل معرفی شدند.

سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتی افزود: این تفاهم‌نامه در حوزه های طراحی، فتوشاپ، خبرنگاری و فیلمبرداری بوده که سربازان در مدت زمان مشخص آموزش می‌بینند تا پس از خدمت سربازی با توانمندی بالایی وارد بازار کار شوند.

وی ادامه داد: نیروی انسانی، معاونت روابط عمومی سپاه و حوزه نمایندگی در این زمینه همکاری لازم را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خواهند داشت و امید است این دوره ها بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال جوانان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز در آیین امضای این تفاهنامه گفت: این تفاهم‌نامه به منظور تعامل هرچه بیشتر این اداره کل با سپاه ولیعصر( عج) برای آموزش سربازان وظیفه است و آنها می توانند با شرکت در این دوره‌ها و دریافت گواهینامه و مدرک معتبر، از دوره خدمت سربازی خود به بهترین شکل بهره‌مند شوند.

محمد جوروند افزود: بسیاری از افراد که در حوزه فرهنگ و هنر ورود کرده‌اند مسیر زندگی خود را مشخص کرده و موفق شده‌اند آن را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنند.

وی ادامه داد: امید است در زمینه حرفه آموزی به سربازان نیز بتوانیم شاهد نتایج خوبی برای استان و همچنین اشغال جوانان باشیم.

پیش از این سپاه ولیعصر(عج) خوزستان تفاهم نامه‌ای را با سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان برای مهارت آموزی سربازان امضا کرده بود.

طرح مهارت آموزی و کارآفرینی سربازان وظیفه در خوزستان همزمان با سراسر کشور از سال ۱۳۹۷ آغاز شد که ۲ هزار و ۵۲۸ نیرو سهم خوزستان بود که از این تعداد به گفته معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان یک هزار و ۸۳۱ سرباز گواهینامه مهارت کسب کردند. در سال ۱۳۹۸ نیز ۲ هزار و ۹۰۰ سرباز به سپاه ولیعصر(عج) خوزستان وارد شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۹۱ سرباز، گواهینامه مهارت‌آموزی دریافت کردند. 

همچنین در سال ۱۳۹۹ طرح ملی مهارت‌آموزی سرباز ماهر بین ‌کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان و قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح‌ اجرایی شد.کمیته امداد امام خمینی(ره)به منظور ارایه هرگونه مهارت فنی به سربازان زیر حمایت با مراکز فنی و آموزشی در خوزستان نیز قرارداد همکاری منعقد کرد.

پیش از این مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از رویکردهای اصلی این طرح را توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی، حمایت از مردمی کردن اقتصاد و قرار گرفتن مدیریت و سرمایه در دست نیروی کار و مولد، توسعه اشتغال و کارآفرینی از طریق توانمندسازی، آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایه‌های خرد در قالب تعاونی اعلام کرده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha