تشکیل ۳۹ فقره پرونده تهدید علیه بهداشت عمومی و شکار غیرمجاز در ماهشهر

اهواز-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست بندر ماهشهر گفت: ۳۹ فقره پرونده با موضوع تهدید علیه بهداشت عمومی و شکار غیر مجاز در مراجع قضایی توسط واحد حقوقی اداره حفاظت محیط زیست بندر ماهشهر در سال گذشته تشکیل شد. 

ایرج سلیمانی  چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ۱۴ مورد از این پرونده ها با موضوع تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست علیه صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، شهرداری ها، مراکز درمانی، واحدهای بازیافت و ... بود که در مراجع قضایی مطرح و در این خصوص برای تعدادی از این پرونده ها رأی صادر شد و مابقی در حال رسیدگی می باشد. 

رییس اداره حفاظت محیط زیست بندر ماهشهر افزود: همچنین ۲۵ مورد تخلف در حوزه شکار و صید غیرمجاز و با موضوع شکار غیرمجاز به مراجع قضایی گزارش شده است. 

سلیمانی تعداد اخطاریه های صادر شده برای واحدها و صنایع آلاینده محیط زیست در بندر ماهشهر را ۲۰۲ مورد عنوان کرد و بیان کرد: در صورت استمرار آلایندگی و عدم رعایت ضوابط زیست محیطی، این واحد ها به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز این اداره به صورت شبانه روزی نسبت به نظارت، کنترل و پایش صنایع و واحدهای مستقر در شهرستان ادامه خواهد داد و با هرگونه تخلف زیست محیطی و تهدید علیه بهداشت عمومی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =