فرماندار: گروه‌های شغلی یک و ۲ از امروز در چاراویماق حق فعالیت دارد

مراغه - ایرنا - فرماندار چاراویماق گفت: با توجه به نارنجی شدن وضعیت کرونایی شهرستان و طبق مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا، گروه‌های شغلی یک و ۲ از امروز با رعایت دستورالعمل‌های ستاد و پروتکل‌های بهداشتی حق فعالیت دارد.

رسول یعقوبی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: برابر طرح جامع مدیریت هوشمند فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار همچنان ممنوع بوده و بازار هفتگی شهرستان نیز تا اطلاع بعدی تعطیل است.

وی با قدردانی از مردم شهرستان به دلیل همکاری با ستاد مقابله کرونا و رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد: متاسفانه همچنان وضعیت شهرستان شکننده است و تیم‌های نظارتی باید بر بازار و اماکن عمومی نظارت داشته باشند.

یعقوبی اضافه کرد: در صورت رعایت نشدن دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا از سوی گروه‌های شغلی یک و ۲، با واحدهای صنفی متخلف برابر قانون برخورد و واحد مربوطه پلمب خواهد شد.

وی افزود: برگزاری آیین‌های عروسی، ترحیم، دید و بازدیدهای نوروزی، مسافرت‌ها و برخی از تجمع‌ها در بازارهای هفتگی از دلایل اصلی افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در شهرستان طی ماه های اخیر بوده است.

به گزارش ایرنا بیشتر شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

چاراویماق دارای ۲ بخش به نام‌های مرکزی شامل «دهستان‌های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب‌غربی، ورقه و قوری‌چای شرقی» و شادیان شامل «دهستان‌های چاراویماق‌شرقی و چاراویماق جنوب‌شرقی» و یک نقطه شهری به نام «قره‌آغاج» با ۲۴۸ آبادی است.

این شهرستان با حدود ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌شرقی تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha