تمامی کادر درمان برای ایمنی و واکسیناسیون در برابر کرونا اقدام کنند

تهران - ایرنا- استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران به تمامی کادر درمان توصیه کرد: حتماً نسبت به ایمنی و واکسینه کردن خود در برابر بیماری کووید ۱۹ اقدام کنند زیرا عوارض و پیامدهای این واکسن‌ها بسیار نادرتر از خطرات و عوارض ناخوشایند بیماری است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر اکبر فتوحی گفت: تعداد ۱۳ نوع واکسن در سطوح مختلف بین‌المللی تأیید شده وچهار واکسن در ایران مجوز گرفته است و این واکسن‌ها برای این که به تأیید برسند، نیاز به مطالعات پیش بالینی دارند که در این مطالعات کارایی آنها در پیشگیری از عفونت به اثبات رسیده و سپس مراحل یک تا سه فاز مطالعات بالینی طی شده است.

وی ادامه داد: در فاز چهارم نیز افراد دریافت کننده واکسن مورد ارزیابی نظام سلامت قرار گرفته‌اند تا اگر عوارض نادری رخ دهد مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.

این اپیدمیولوژیست تاکید کرد:  همه این واکسن‌ها این مراحل را طی کرده‌اند که نشان‌دهنده کارایی و ایمنی واکسن در پیشگیری از عفونت، بستری و مرگ است.

فتوحی همچنین گفت: از آغاز واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کووید ۱۹ در جهان، تعداد یک میلیارد دوز واکسن توزیع شده و شواهد نشان می‌دهد در کشورهایی که افراد بیشتری واکسینه شده اند، بروز بیماری به شدت کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha