یکصد برنامه طنز و آموزشی با محور سلامت در شهرری اجرا شد

شهرری - ایرنا - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ تهران - شهرری گفت: از مهم‌ترین اهداف اجرای ویژه برنامه‌های هفته سلامت، توسعه فرهنگ و اطلاع‌رسانی برای ارتقای سلامت شهروندان است که به همین مناسبت ویژه برنامه قاصدک محله با یکصد برنامه طنز و آموزشی برای اصناف و کسبه این منطقه اجرا شد.

حجت الاسلام متین معبودی روز چهار شنبه در جلسه گرامیداشت هفته سلامت این منطقه شهرداری با بیان اینکه برنامه های این هفته با محوریت و تکریم از مدافعان سلامت با شعار ساختن جهانی عادلانه تر و سالم تر اجرا شد، افزود: برگزاری وبینارها و کارگاره های آموزشی مجازی، انتشار طرح های گرافیکی سلامت در فضاهای مجازی و همچنین تلویزیون های شهری سطح منطقه از جمله اقدامات انجام شده در این هفته  بود.
وی اظهار داشت: مسابقه «داستان نیمه تمام»  با هدف افزایش مهارت‌های شناختی در کودکان و نوجوانان و تقویت تعامل خانواده با فرزندان با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی فعال در سطح محله‌ها به صورت مجازی برگزار شد.

این مسئول توسعه مشارکت‌های مردمی در راستای ارتقا سطح سلامت شهر و شهروندان، توسعه زمینه همکاری‌های درون بخشی در اجرای برنامه‌های سلامت محور و معرفی یک قرن جایگاه سلامت در شهرداری تهران را از دیگر اهداف هفته سلامت برشمرد و خاطرنشان کرد: در این هفته از مراکز دارای قدمت و مرجعیت حوزه سلامت، افراد شاخص و با تجربه حوزه سلامت، سازمان های مردم نهاد فعال سلامت محور، دبیران کانون های یازدگانه سلامت منطقه، نفرات برتر طرح همگام سلامت و پرسنل مراکز جامع سلامت قدردانی  شد.

فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته سلامت و قدردانی از خدمات ارزنده کادر درمان در تمامی برهه ها به ویژه در دوران شیوع کرونا گفت: با هماهنگی اداره سلامت این منطقه مراکز سلامت محور که دارای قدمت طولانی در ارائه خدمت آموزشی، بهداشتی، درمانی، تغذیه، دارو، آزمایشگاهی به شهروندان بوده و هریک در حوزه مربوطه به عنوان مرجع ارائه خدمات برای حوزه تخصصی و عموم شهروندان دارای ارزش و جایگاه اجتماعی خاصی است، شناسایی شدند و مایه خرسندی است توفیقی کسب شد تا در این هفته از تعدادی از فعالان حوزه سلامت قدردانی شود.

در این جلسه که  با حضور شهردار منطقه ۲۰ تهران، روسای مراکز درمانی و پزشکان شاخص و با تجربه برگزار شد، نشان خدمت به پنج مرکز دارای مرجعیت و قدمت بین ۵۰ تا ۱۰۰ سال در حوزه سلامت، پنج پزشک با سابقه بیش از ۴۰ سال طبابت و چهار  سازمان مردم نهاد فعال اعطا و از خدمات آنان قدردانی  شد.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =