صلاحیت ۱۵۵ نفر از داوطلبان شورای شهرهای آبادان تایید شد

آبادان - ایرنا - معاون سیاسی فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت: صلاحیت ۱۵۵ نفر از ۲۶۹ داوطلب نامزدی در ششمین دوره انتخابات شورای شهرهای این شهرستان از سوی هیات نظارت بر انتخابات شهرستان تایید شده است.

بیژن ربیعی چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۲۶۹ نفر برای نامزدی شورای اسلامی آبادان، اروندکنار و چوئبده ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۹ نفر انصراف دادند.

وی افزود: صلاحیت ۱۵۵ نفر از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای شهر در این سه شهر تایید و ۱۰۵ نفر از داوطلبان از سوی هیات نظارت بر انتخابات شهرستان رد صلاحیت شدند.

معاون سیاسی فرماندار ویژه آبادان گفت: ۱۲۸ نفر از مجموع داوطلبان تایید صلاحیت شده برای عضویت در شورای اسلامی شهر آبادان، ۱۵ نفر اروندکنار و ۱۲ نفر شهر برای چوئبده نامزد شده اند.

 ربیعی با اشاره به حضور پررنگ ثبت نام کنندگان برای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آبادان افزود: تایید و یا رد صلاحیت داوطلب بیانگر توانایی و یا عدم توانایی فرد نبوده و هیچگونه سلیقه شخصی و گرایش خاصی در این تصمیم‌گیری دخیل نبوده است.

وی اولویت اصلی در انتخابات را مشارکت حداکثری مردم دانست و اظهار داشت: شاخص مهم انتخابات در کنار سلامت، قانونمداری و مشارکت حداکثری، امنیت انتخابات است که همه متولیان امر در این زمینه تلاش و کوشش لازم را خواهند داشت.

ربیعی بیان کرد: داوطلبان تایید صلاحیت شده ششمین دوره شورای اسلامی در آبادان برای ۹ کرسی، اروندکنار برای کسب پنج کرسی و چوئبده نیز برای پنج کرسی به رقابت خواهند پرداخت.

وی اظهار داشت: داوطلبانی که صلاحیت آنها توسط هیات نظارت شهرستان رد شده است از فردا به مدت چهار روز برای اعتراض به هیات نظارت استان خوزستان مهلت دارند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خردادماه در سراسر کشور در ۸۸ شهر و ۲ هزار و ۳۶۲ روستای خوزستان برگزار می‌شود که نسبت به دوره پنجم این انتخابات، ۱۱ شهر و ۳۱۱ روستا به تعداد شهرها و روستاهای محل برگزاری انتخابات اضافه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha