ساعات و مراکز اهدای خون در شب‌های قدر در تهران اعلام شد

تهران - ایرنا - اداره کل انتقال خون استان تهران در اطلاعیه‌ای، ساعات و مراکز اهدای خون در شب‌های قدر در این استان را اعلام کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل انتقال خون استان تهران، در این اطلاعیه آمده است: برای رفاه حال شهروندان در شب های قدر و مراسم احیا، برخی مراکز انتقال خون تا پایان مراسم در خدمت اهدا کنندگان خواهند بود.

براساس اعلام اداره کل انتقال خون استان تهران ساعت کار این مراکز به شرح زیر است:

- روز شنبه ۱۱ اردیبهشت مصادف با اولین شب قدر مرکز وصال واقع در خیابان وصال شیرازی از ساعت ۸ صبح تا پایان مراسم فعال است.

همچنین در این روز مراکز انتقال خون منطقه ۴، منطقه ۵ و منطقه ۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه تا پایان مراسم و مراکز منطقه یک، شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ساعت ۱۵، مرکز انتقال خون پیروزی ۸صبح تا ۱۹عصر فعالیت دارند.

- روز یکشنبه ۱۹ رمضان مرکز وصال از ۸ صبح تا ساعت ۲۴ و مراکز منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه، مرکز پیروزی از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ عصر و منطقه یک، شهریار، رباط کریم، ورامین از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۵عصر پذیرای اهدا کنندگان هستند.

بنابراین گزارش در روز دوشنبه مصادف با دومین شب قدر مرکز وصال از ۸ صبح تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح تا پایان مراسم، مرکز انتقال خون منطقه پیروزی از ۸ صبح تا ۱۹ و مرکز منطقه یک و شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ۱۵ آماده اهدای خون شهروندان هستند.

همچنین در روز سه شنبه مصادف با شهادت امام علی(ع) مرکز وصال از ۸ صبح تا ساعت ۲۴ فعال است. مراکز انتقال خون منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۶ مشغول خدمت رسانی است.

- چهارشنبه مصادف با سومین شب قدر نیز مرکز وصال از ۸ صبح تا پایان مراسم و مراکز منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا پایان مراسم و مرکز پیروزی از ۸ تا ۱۹ و منطقه یک، شهریار، شهر قدس و ورامین از ۸ صبح تا ساعت ۱۵ فعال هستند.

- پنجشنبه ۲۳ رمضان نیز مرکز وصال از ۸ صبح تا ۲۴ و منطقه ۴، ۵ و ۲۰ از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه فعال هستند. همچنین در این روز مرکز پیروزی از ۹ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و مراکز منطقه یک، شهریار، رباط کریم و ورامین از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۵ پذیرای اهدا کنندگان خون خواهند بود.

در این گزارش تاکید شده است :در این روزها در ساعات اعلام شده شهروندان با شرایط سنی ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بیش از ۵۰ کیلو گرم، با دردست داشتن کارت ملی خود می توانند خون اهدا کنند و به ضیافت نجات جان بیماران در ماه مهمانی خدا بپیوندند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =